De door IV L.K. op bevel van de C.V. gezonden versterkingen, nl. 111-20 R.I. op rijwielen, 20 M.C., 1-42 R.I. (per auto) en 1-9 R.A. kwamen op verschillende tijdstippen aan. 111-20 R.I. moest volgens de bevelen naar Maarsbergen, doch kwam door een misverstand te ongeveer 19.00 te Doorn, waar in afwachting van nadere bevelen de noord- en oostranden werden bezet. Te 19.55 kwam 20 M.C. te Doorn aan, waar de compagnie op bevel van C.-II L.K. ging legeren. Te 20.30 ontving C.-III-20 R.I. bevel van C.-II L.K. naar Maarn te gaan en aldaar te gaan legeren. 1-9 R.A. is door de Afd.C. batterijsgewijze in mars gezet naar Doorn en deze reed zelf vooruit. C.-II L.K. deelde mede, dat de Afd. niet nodig was, waarna de Afd.C. naar Zeist reed en een beslissing van de C.V. vroeg. Deze gaf daarop bevel, de batterijen te doen terugkeren, waarvan er een nog niet bleek te zijn afgereden uit het stellinggebied. 1-42 R.I. is te ongeveer middernacht te Doorn aangekomen, doch werd op 13 Mei te 2.30 weder naar IV L.K. teruggezonden. Hoewel de inlichtingsofficier van de C.V. de indruk had, dat C.-II L.K. voor de ophanden zijnde strijd weinig optimistische verwachtingen had, zou men uit het terug zenden van een bataljon infanterie en een Afdeling moderne artillerie de conclusie kunnen trekken, dat de generaal meende, het met de beschikbare middelen wel te zullen klaren. Hieronder volgt nu een overzicht van de troepen, die ter beschikking waren en van die, welke achtereenvolgens ter beschikking van C.-IV Div. kwamen. III-ll R.I. was ter beschikking gesteld van C.-IV Div. en had 11 Mei opdracht ontvangen te middernacht van 11 op 12 Mei van Leersum naar Rhenen af te marcheren J). 1-16 R.A. was in de morgen van 12 Mei ter beschikking gesteld van C.-IV Div. en was bij die divisie in stelling gekomen; 4R.H. te Leersum e.o. was te 14.40 ter beschikking gesteld van C.-IV Div.; I-24 R.I. te Amerongen tot legering overgegaan, was te 15.00 ter beschikking van C.-IV Div. gesteld; II-11 R.I. had van C.-II L.K. d.t. van C.-II Div. bevel ontvangen om, ver voerd door II Aut.-Bat., over Amerongen naar Rhenen te vertrekken, om ter be schikking te komen van C.-IV Div.dit bevel was doorkruist door het bevel van de C.V., waarbij 11-11 R.I. en 1-20 R.I. onder bevel van C.-II Div. en Cn.-10 en 22 R.I. met als as van beweging de spoorweg Veenendaal-Rhenen moesten aanvallen; 1-46 R.I. van Brig. A was te 15.15 aangewezen, om de Rijn te overschrijden en ter beschikking van C.-IV Div. te komen; Brig. B (min de reeds beschikbaar gestelde onderdelen en St., 11-16 R.A. en 1-26 R.I.) had opdracht om naar het oosten op te rukken (zie hierna) en de onder- 234 Het marcheerde eerst te 6.00 af.

NIMH | 1955 | | pagina 260