In de loop van de 10e Mei bleven van de sub 6e genoemde onderdelen slechts onder bevel van de C.V.: III L.K. (min 6 bataljons) en 1-29 R.I., welk laatste bataljon onder bevel trad van C.-Brig.B. Het Oostfront-Vg.Holland dat bij het intreden van de oorlogstoestand onder bevel van de C.V. zou komen, was op 9 Mei bezet door de volgende staven en troepen: 4e. Brigade A (Betuwestelling) x) met de onder bevel van C.-Brig. A staande Groep Betuwe der strategische beveiliging (S.B.). 5e. Brigade B (Maas-Waalstelling) met de onder bevel van de C.-Brig. B staande Groep Maas- Waal der S.B. 6e. Ille Legerkorps (min 6 bataljons) en de onder bevel van C.-III L.K. staande overige troepen, t.w. - Peel-Divisie (waarbij 6 bataljons van III L.K.), die bestond uit de troepen, belast met de verdediging der Peel-Raamstelling, de Maasbataljons ten N. van Maasbracht en G.B.J. (opgesteld front zuid). - Lichte Divisie. - 3 G.B. en 6 G.B., opgesteld front zuid, doch bestemd voor het Zuidfront-Vg.Holland (resp. Stelling Willemstad en Bruggenhoofd Moerdijk). - 1-29 R.I., achter de N.vleugel van Peel-Divisie. - 3-V Aut.Bat. 7e. Brigade G, op 10 April gevormd en bestaande uit Staf; 25 R.I. (St., 111-25 R.I., 111-33 R.I,. 111-36 R.I., 25 Bt. 6 veld, 25 C.Mr.); 32 R.I. (St., I, 111-32 R.I., 11-42 R.I., 32 Bt. 6 veld, 32 C.Mr.); 3 C.Pn. 8e. Legertroepen en -treinen, voor zoveel niet bij de grote eenheden ingedeeld, t.w. Aut.Reg. (min 3 en 4-V Aut.Bat.), P.A.-H.K.V., Comp.motorrijders (min een sectie). 9e. Luchtverdedigingskring Utrecht-Soesterberg, bestaande uit Staf, Lvd.groepen Utrecht, Soesterberg, Lek, Zaltbommel en Gorinchem. 10e. Het 2e Luchtvaartregiment, bestaande uit Ie Verkenningsgroep te Hilversum (ter beschikking van IV L.K.), He Verkenningsgroep te Ypenburg (ter beschikking van II L.K.), IHe Ver kenningsgroep te Ruigenhoek bij Noordwijkerhout (ter beschikking van Brigs. A en B), IVe Verkenningsgroep te Gilze-Rijen (ter beschikking van III L.K.) en Ve Jachtgroep te Ypenburg en Ockenburg. - Stafkwartier en Vbd. A. te Gouda. - Groep Merwede. St.K., Vbd.A., 23 R.I., 13 R.A. (12 l.st.), 24 Afd.A. (15 1. 24), 27 Afd.A. (12 hw. 1. 12), 3e Comp. torpedisten (met detachement in de Biesbosch), 1 C.Pn. (min een sectie), detachement 5 kazemat te Gorinchem, detachement V.L.S.K. vaartuigendienst, dekkingsdetachementen Heusden en Keizersveer. - Groep Lek. St.K., Vbd.A., 11-32 R.I., 2e Comp. torpedisten, detachement V.L.S.K. vaartuigendienst, detachement 5 kazemat Diefdijk-zuid, bewakingsdetachement radiozender Jaarsveld. - Groep Utrecht. St.K., Vbd.A., 11-25 R.I., 15e Comp. bewakingstroepen, detachement V.L.S.K. vaartuigen dienst, detachement 5 kazemat Biltstraat. - Groep Nieuwersluis. St.K., Vbd.A., 111-31 R.I., 1/4 1 C.Pn., detachement V.L.S.K. vaartuigendienst, detachementen 5 kazemat op de forten Spion en Kijkuit, 42 Bt. 6 veld, 42 C.Mr., bewakingsdetachement radio zender Hilversum, versterkt met 8e Bewakingscomp. (min twee sectiën). - Groep Naarden. St.K., Vbd.A., 31 R.I. (min III), detachement V.L.S.K. vaartuigendienst, detachementen 5 kazemat op de forten Uitermeer, Hakkelaarsbrug-midden, Muiden-oost, bewakingsdetachement radiozender Huizen, versterkt met twee sectiën van 8e Bewakingscomp. De oude linie Ochten-de Spees.

NIMH | 1955 | | pagina 28