C.-II Div. deelde, na zijn bevelen te hebben gegeven, aan C.-II L.K. per tele foon de ontvangen opdracht mede en meldde, dat hij zich naar Veenendaal ging begeven, doch C.-II L.K. annuleerde het bevel van de C.V., stelde C.-II Div. onder bevel van C.-IV Div., met behoud van het bevel over 1-20 R.I. en II-l 1 R.I. C.-II Div. begaf zich nu op weg naar C.-IV Div., om van deze bevelen te ont vangen, doch, hoewel hij een officier van St.-II L.K. ontmoette, die per auto voor hem uit reed naar C.-IV Div., is hij dicht bij die cp. het spoor bijster geraakt en teruggekeerd naar De Oude Trekpot. Vóór zijn vertrek had hij aan C.-10 R.I. opgedragen, ook zijnerzijds verband op te nemen met C.-IV Div. en bij zijn terugkeer deelde C.-10 R.I. hem mede, dat C.-IVDiv. door zijn tussenkomst een bevel aan C.-II-11 R.I. had doen toekomen, om een stelling te gaan bezetten in de lijn kp. 25 (aan de spoorweg)-Z.O.rand Achter berg, in aansluiting aan troepen, die de spoorweg van kp. 25 zuidwaarts hadden bezet en aan de andere zijde aansluitend aan de stoplijn van 111-19 R.I. C.-II Div. begreep dit niet, aangezien het niet strookte met hetgeen C.-II L.K. hem had opgedragen. Hij deed daarom door zijn chef van de staf informeren bij C.-IV Div. en toen bleek, dat de opdracht juist was en dat, behalve 1-20 R.I., nog andere troepen zouden deelnemen aan een tegenaanval bij het aanbreken van de dag en dat de twee Afdelingen artillerie, die waren aangewezen, tevens onder bevel van C.-IV Div. waren gesteld l). C.-II Div. zond nu te 20.30 een officier-bevelsontvanger naar C.-IV Div. (zie blz. 244). Daarna ontving hij bericht, dat 11-11 R.I. de stelling had bezet en dat de cp. van de B.C. was gevestigd bij Berg en Dal en ten slotte dat I en II-4 R.A. hun nieuwe stellingen hadden ingenomen. Cn.-22 en 10 R.I. werden ter verkenning het terrein ingezonden en zo kwam C.-22 R.I. (zoals bij IV Div. is medegedeeld) in aanraking met C.-II-ll R.I. C.-10 R.I. is echter niet meer bij 11-11 R.I. geweest, daar inmiddels wijziging in het algemene plan was gekomen. Toen C.-II Div. geen nadere bevelen ontving, deed hij opnieuw telefonisch bij C.-IV Div. informeren en nu werd van de tijdelijk als chef van de staf van die Div. optredende kapitein van het H.K.V., namens de C.V., bericht ontvangen, dat de D.C., de D.A.C., C.-10 R.I. en C.-22 R.I., met hun toegevoegde officieren, konden terugkeren naar hun cpn. en dat van de artillerie van de lie Divisie slechts II-4 R.A. behoefde ingedeeld te blijven ten behoeve van een tegenaanval, die onder bevel van C.-29 R.I. zou worden uitgevoerd. Tevens werd in het kort het aanvalsplan medegedeeld, waarbij 1-20 R.I. zich als rechter achterste bataljon moest gereed stellen aan de Zuidelijke Meentweg en werd aan C.-II Div. verzocht, C.-I-20 R.I., die nadere bevelen van C.-29 R.I. zou ontvangen, voorlopig op de hoogte te stellen. 350 Bij IV Div. is medegedeeld, dat C.-IV Div., reeds vóórdat de C.V. zijn bevelen gaf, 11-11 R.I. ter beschikking had gekregen van C.-II L.K. Hij had door bemiddeling van C.-10 R.I. aan 11-11 R.I. de opdracht gegeven, stelling te nemen tussen kp. 25 en Achterberg en wist niets van het ingrijpen van de C.V.

NIMH | 1955 | | pagina 376