De D.A.C. gaf in verband met het bevel van C.-II Div. de volgende bevelen aan de artillerie. De achter te laten sectie van 1-4 R.A. moet na 19.00 zo dikwijls als mogelijk was afsluitingsvuur 206 (ten Z. van De Hanenpol) en 201 (bij kp. 3 op de weg Klomp- Ede) afgeven; de sectie van II-8 R.A. moet eveneens veelvuldig vuur 234 (bij kp. 66 op de weg Renswoude-Klomp) en 241 (westrand Renswoude) afgeven. Daartoe moet bij deze sectiën veel munitie worden achtergelaten. 1-19 R.A. moet een deel van het personeel reeds dadelijk wegzenden en met verminderde bediening steun verlenen aan het scherm van 15 R.I. Hierbij moeten de vuren 271 (driesprong bij Holevoet) en 275 (afsluitingsvuur tussen Holevoet en Lambalgen) worden afgegeven. Vóór het terugtrekken van de achtergebleven bezetting moeten alle vuurmonden (die bij gebrek aan tractie niet konden worden vervoerd) onbruikbaar worden gemaakt. De bovenbedoelde sectiën van 1-4 R.A. en II-8 R.A. en bediening van 1-19 R.A. moeten met het infanteriescherm terugtrekken. 1-4 R.A. (min een sectie), II-4 R.A., III-4 R.A., II-8 R.A. (min een sectie) en het personeel van 1-19 R.A. (min de achterblijvende bediening) moeten de terug tocht onmiddellijk aanvangen langs de in het bevel opgegeven marswegen (zie pt. 2). Met 11-15 R.A. bestond geen telefonische verbinding, daar deze Afdeling bezig was, van stelling te veranderen. Na veel moeite gelukte het de D.A.C., verbinding met de L.K.A.C. te verkrijgen en deze te verzoeken, het bevel aan C.-II-15 R.A. door te geven, doch dit is niet meer uitgevoerd kunnen worden, vermoedelijk doordat inmiddels bij C.-II L.K. de telefooncentrale was vernield. 473 6. Achterhoedestelling in de bestaande frontlijn. a. Sterkte te bepalen door de R.C. der infanterie, waarbij gebruik moet worden gemaakt van de betonnen en gietstalen opstellingen. b. Duur van standhouding In ieder geval tot het aanbreken van den dag op 14 Mei 1940, doch zoodanig, dat zij zich voor het licht worden van den vijand heeft losgemaakt. c. Vervoermiddelen Achterhoedetroepen met auto's en andere middelen van versneld vervoer doen terugtrekken. 7. Opnamestelling Door legertroepen in de lijn brug in spoorweg Utrecht-Culemborg met Amsterdam/Rijnkanaal- Werkhoven-Odijk-Station Driebergen-Nieuwe Krakeling (Oost van Zeist). 8. Legeringsgebieden 10 R.I. Loerik-Houten-Schoonauwen. 22 R.I. Kruisweg (inb.)-Houten (niet inb.)-Oud Wulven (inb.)-Odijk (niet inb.)-Kruisweg. 15 R.I. Bunnik-Vechten. De artillerie en overige troepen, welke terugtrekken in de vakken der regimenten infanterie, legeren ook in hun gebied. 9. cp.-C.-II Div. Huis de Geer te Jaarsveld. cp.-C.-10 R.I. bij R.K. Houten. cp.-C.-22 R.I. Kruisweg (viersprong van wegen). cp.-C.-15 R.I. P.K. Bunnik. De Kolonel, D.C.

NIMH | 1955 | | pagina 499