1 A.M.C. was opgesteld met de cp. bij pi. 86.5 aan de kunstweg Amersfoort- Soesterberg, met de centrale van de Lichtmeetafdeling (L.M.A.) in vt. 152.50- 460.20 en de centrale van de Geluidmeetafdeling (G.M.A.) in vt. 150.50-459.80. Het 2e hulpweerstation was gevestigd op het vliegpark Soesterberg. IV Aut.Bat. (min le Comp.) legerde te Hilversum. De le Comp., toegevoegd aan Brigade A, vertrok des morgens naar Buren. Legerkorpstrein 4 C.A.At. De Staf en twee secties materieelwerkers waren gelegerd te Bilt- hoven. Op 10 Mei 17.00 waren bezet door drie secties munitiewerkers 19 munitie depots en door twee secties verplegingstroepen de beide aanvullingsplaatsen levensmiddelen. Luchtstri j dkrachten De Ie Verkenningsgroep van het 2e Luchtvaartregiment, die was aangewezen voor de samenwerking met C.-IV L.K., bevond zich op het vliegpark Hilversum, gelegen zuid van Hilversum. De beveiliging geschiedde door de 6e Comp. bewakingstroepen, samengesteld uit 2 tirailleursectiën en één sectie zware mitrailleurs. De compagnie was in onder houd bij 1-2 Lv.R. Het vliegpark Soesterberg, in het gebied van IV L.K. gelegen, ressorteerde onder de C.V. Op 8 Mei waren echter alle op het vliegveld aanwezige vliegtuigen, behorende tot Depót Luchtstrijdkrachten en het Luchtvaartbedrijf, naar elders verplaatst, terwijl de Ve Vliegtuiggroep (Jachtgroep-Veldleger) naar vliegveld Ypenburg was vertrokken. Tijdens de overval van 10 Mei waren dus géén vlieg tuigen op het park aanwezig. Met de verdediging op de grond was 111-20 R.I. belast, terwijl de luchtverdedi ging werd uitgevoerd door Lvd. Groep Soesterberg van Lvd. Kring Utrecht- Soesterberg, bestaande uit 12 Bt.Lu.A. op hoogte 40 (tussen Amersfoort en Soes terberg), 111 Bt.Lu.A. bij Utrecht, 38e, 39e, 40e en 48e Peloton Lu.Mitr. nabij het vliegpark en het 41e Peloton Z.W. van Amersfoort. Bovendien waren het 3e en 4e Peloton van 3e C.Lu.Mitr. daartoe nabij het vliegpark geplaatst. 504 Staf te Hilversum. IV Vb.A. Staf te Hilversum. le Sectie was bestemd voor de hoofdverbandplaats (hd.v.) Majellastichting te Bussum. 2e Sectie richtte een lichtziekenverblijf in de R.K. ziekenverpleging te Hilversum in. 3e en 4e Sectie waren bestemd voor de hd.v. Johannesstichting te Soesterberg. 5e Sectie, ingedeeld bij Brigade A, bevond zich sinds 9.00 te Buren. Van IV VLA. was het materieel over de divisiën verdeeld. IV P.A. reed te 5.00 naar Wijk bij Duurstede, waar een veerdienst werd ingericht (10.00 in be drijf). Zij kwam onder bevel van C.-II L.K. IV Z.S.A. te Hilversum.

NIMH | 1955 | | pagina 530