Het vak van VIII Div. was als volgt bezet: zuidvak: 21 R.I., verminderd met III (min le Compagnie en 4e Sectie zw.mitr.) en versterkt met één sectie van 8 M.C. en met één gas-zl.groep middenvak: 16 R.I., verminderd met III (min 2e Compagnie en één sectie zw. mitr.) en versterkt met 8 M.C. (min twee Sn), een sectie van 8 C.Pn. en IV Vl.A. (min vijf gas zl.groepen); noordvak: 5 R.I., versterkt met één sectie-8 M.C. en één gas zl.groep. Voorts hadden de regimentsvakken elk één sectie van 8 C.Pn ter beschikking. Scheidingslijnen: Zie schets/kaart Nr. C. 16. Indeling zuidvak: Indeling middenvak: Indeling noordvak: 506 Voorposten: 1-III-21 R.I. (verdeeld in 5 sectiën) en 4e S.-M.C., geplaatst van en met het Voor werk op de Roffelaarskade tot en met de Voskuilerdijk. Hoofdweerstandsstrook: Détailgegevens zijn niet meer geheel bekend. Het Ie Bataljon bezette het zuidelijke deel met de cp. van de B.C. te Ekeris en de le Comp. met 4 zw.mitr. als linkervoorcompagniehet lie Bataljon bezette het noordelijke deel met de cp. van de B.C. te Leusbroek, de 3e Comp. met 5 zw. mitr. en 1 st. pag. als rechter voor compagnie, de le Comp. met 4 zw.mitr. en 1 st.pag. als linker voorcompagnie, de 2e Comp. met een sectie zw.mitr., 2 st. pag., 2 st. 6 veld en een sectie mr. als bataljons reserve in de stoplijn. De cp. van C.-21 R.I. was gevestigd te Den Boom. Voorposten: 2-III-16 R.I., versterkt met een sectie zw.mitr. en een sectie van 16 C.Pag., geplaatst aan de Asschatterdijk in een opstelling, die min of meer haaks op de frontlijn stond met het meest oostelijke deel op het voorwerk; 1-II-16 R.I., versterkt met een sectie zw.mitr. en 16 Bt.6 veld, nabij Gr. Stoutenburg. Hoofdweerstandsstrook: Détailgegevens zijn niet meer bekend. Het Ie Bataljon, versterkt met een sectie-16 C.Mr., 16 C. Pag. (min twee sectiën), een sectie-8 M.C.,en twee gaszoek- lichtgroepen, bezette het zuidelijk deel, het lie Bataljon, versterkt met 16 C.Mr. (min een sectie), een sectie-16 C.Pag.,8 M.C. (min drie sectiën) en een gaszoeklicht- groep, het noordelijk deel met cpn. van de B.Cn. resp. te Hamersveld en Heiligen berg. De cp. van C.-16 R.I. was gevestigd te Heiligenberg. Voorposten: II-5 R.I. (min 3), verdeeld in twee compagniesvakken, nl. rechts 1-II-5 R.I., ver sterkt met M.C. (min een sectie) van kp.50 aan de spoorweg Amersfoort-Apeldoorn tot 500 m ten W. van de kunstweg Vinkenhoef-Hooglanderveen, links 2-II-5R.I.; versterkt met een sectie zw.mitr., tot kp.25 aan de spoorweg Amersfoort-Nijkerk. De voorposten werden beschermd door een anti-tankgracht; hun opstelling was vrijwel lineair, dus zonder diepte. Hoofdweerstandsstrook: zuid 1-5 R.I., versterkt met 3-II-5 R.I., 5 C.Mr. (min een sectie) en een sectie-8 M.C. en met een vóórverdediging, bestaande uit twee sectiën van 11-16 R.I., noord III-5 R.I., versterkt met een sectie-5 C.Mr., een sectie-5 C.Pag. en enige zoeklichtgroepen 1-5 R.I. was opgesteld met 2e Comp. rechts, le Comp. links, 3e Comp. in de stoplijn. Vóórverdediging was geplaatst op Hoge weg (bij Pompstation) en Laaglandsche weg. III-5 R.I. was opgesteld met 2e Comp. rechts, le Comp. links, beide verdeeld over frontlijn en tussenverdedigingde 3e Comp. en 3-II-5 R.I. waren in de stoplijn geplaatst, aan de stadsgracht van Amersfoort. l) De regimentspatrouille van 21 R.I. was te Nijmegen gedetacheerd voor patrouillegang in het grensgebied.

NIMH | 1955 | | pagina 532