Omtrent de divisiën valt slechts het volgende te vermelden. De werkzaamheden aan de stellingen werden met kracht voortgezet. Oprui mingen werden uitgevoerd, wegen versperd volgens de getroffen voorbereidingen, vernielingen volgens het vernielingsplan uitgevoerd en mijnen gelegd, c.q. scherp gesteld. Afsluitlijnen voor het tegenhouden van de burgerbevolking werden bezet, bij VII Div. door de regimentspatrouilles van 7 en 18 R.I. Bij VII Div. werd 1-1-42 R.I. (min twee sectiën), naar Blaricum gezonden voor bewaking van de Meent en Noordpolder te Veld aan het IJsselmeer. Voorts namen kleine groepen van 1-42 R.I. deel aan maatregelen ten behoeve van de evacuatie van de burgerbevolking. Aan Cn-7 en 18 R.I. werd elk een groep afgestaan voor beveiliging van de commandoposten, terwijl een groep werd belast met bewaking van levensmiddelen op kasteel Groeneveld, ten W. van Baarn. Op de P.K. te Huizen werd een waarnemingspost ingericht ten behoeve van 111-18 R.A. 2-1-42 R.I. bezette de uitzichttoren te Baarn en zond patrouilles naar de Zuidpolder te Veld en naar de polders Z.O. van Baarn, terwijl een sectie werd bestemd voor bewaking van inundatiemiddelen te Eembrugge. De M.C. plaatste een sectie gereed voor bestrijding van vliegtuigen. Nadat was gebleken, dat 11-42 R.I. uit IJmuiden niet ter beschikking kwam, werd het reeds te Blaricum aanwezige detachement van 1-42 R.I. versterkt met 1-VII Bat.Pag. en belast met de bewaking van de kust van het IJsselmeer van de Eemmond tot en met Huizen. Uitvoeriger zal thans worden ingegaan op de lichte troepen voor de stelling. 3. Het oprreden van 1 R.H. en 5 R.H. op 10 mei 1940 Op 1 Mei, bij de reorganisatie van de lichte troepen, was 1 R.H. gevormd uit de voormalige IVe Verkenningsafdeling en de eskadrons wielrijders der divisiën. 5 R.H. was tijdelijk gevormd uit de vier reserve-eskadrons huzaren, afkomstig van de voormalige verkenningsafdelingen, terwijl het Mitrailleur-eskadron was samengesteld uit de sectiën zware mitrailleurs op draagpaarden, van voorm. I en II R.H. De bij dit regiment aanwezige batterij 6 veld was verkregen door de samen voeging van de twee rijdende batterijen 6 veld, te voren ingedeeld bij I en II R.H. Deze batterij bestond derhalve uit 4 secties a 2 stukken. Bij 1 R.H. was 1-3 R.H. (bereden) gedetacheerd van I L.K., terwijl het regi ment 6-1 R.H, had afgestaan aan Brigade A. Bovendien was ingedeeld het 2e Es kadron pantserwagens (min 3e en 4e Peloton), alsmede de 4e Sectie (verouderde) pantserwagens (de Wisent en Panter). Op 10 Mei was de samenstelling van 1 en 5 R.H. dus als volgt: 516 (Zie schets/kaart Nr. C. 17) 1 R.H.: Staf en Vbd.A.; 1, 2-1 R.H. en 1-3 R.H. te paard; 3, 4, 5-1 R.H. op rijwielen;

NIMH | 1955 | | pagina 542