C.-IV L.K. had 5 R.H. onder bevel gesteld van C.-l R.H. Vóór 10 Mei was de legering van de lichte troepen als volgt: 1 R.H. met de Staf (zonder 2e Hoofdofficier), het 4e en 5e Eskadron en 2 E.Paw. (min 2e en 4e Pel.) te Apeldoorn, het 3e Eskadron te Epe (in het bijzonder belast met de brugvernielingen over het Apeldoornsche kanaal van Apeldoorn tot Hattem) het le en 2e Eskadron te Voorthuizen en 1-3 R.H. te Barneveld, waar zich tevens de toegev. hoofdofficier bevond. 5 R.H. met de Staf en twee eskadrons te Harderwijk, een eskadron te Ermelo en een eskadron te Putten. De opdracht van C.-IV L.K. voor C.-l R.H. (uit te voeren door 1 en 5 R.H.) luidde: C.-l R.H. had de uitvoering van zijn taak voorbereid en vastgelegd in een uit voerig bevel, waarvan de hoofdinhoud was als hieronder aangegeven: Er werden vier lijnen onderscheiden nl. lijn A: het Apeldoornsch kanaal; lijn B: Valk-Kootwijkerbroek-kp. 22.5 aan de kunstweg van Amersfoort naar Apeldoorn-O.rand Garderen-O.rand Speulde-bedekte terrein Z. van Ermelo-Telgt; lijn C: Barneveld-O.rand Voorthuizen-Z.W.rand Putten-Nuld; lijn D: Grooten Hof-Kl. Koddelaar-Klaarwater-Sligtenhorst-Nijkerk-Havenvan Nijkerk. 517 Mitrailleur-eskadron (4 sectiën) Eskadron pag. (2 sectiën a 2 stukken) Sectie mortieren van 8; 4e Sectie (verouderde) pantserwagens; 2e Eskadron pantserwagens (min 3e en 4e peloton). 5 R.H.: Staf, Vbd.A.; 1, 2, 3 en 4-5 R.H. (te paard); Mitrailleur-eskadron (4 sectiën); Batterij 6 veld (4 sectiën a 2 stukken). Een vijandelijke opmars west van de IJssel vertragen in een vak, begrensd, zuid door de lijn Harskamp (niet inb.)-Uchelen (inb.)-Twello (inb.), noord door het IJsselmeer; daarbij een ernstig gevecht met een overmachtige vijand vermijdend. De vertraging moet geschieden: a. met vooruitgeschoven organen aan het Apeldoornsch kanaal, door o.m. de bruggen over dit kanaal te vernielen; b. met de grossen, aanvangende in de lijn Harskamp-Garderen-Ermelo-Harderwijk en daarbij de vertraging zoekend in het uitvoeren van de voorbereide vernielingen, teneinde met zo veel mogelijk troepen intact als reserve binnen de stelling te komen. T erugtochtsassen aTerschuur-Hoevelaken-Vinkenhoef-Laaglandsche weg-Amersfoort. bNijkerk-Hooglanderveen-Zielhorst-Liendert-Amersfoort c. IJsselmeerdijk (zeer moeilijk berijdbaar voor voertuigen).

NIMH | 1955 | | pagina 543