Tussen 1 en 5 R.H. was de scheidingslijn: Vinkenhoef (bij 1 R.H.)-Driedorp (bij 5 R.H.)-Huinen (bij 5 R.H.)-Berkenhof. Over 1 R.H. zou het bevel gevoerd worden door de toegev. hoofdofficier van 1 R.H. Voor elk der lijnen was de opstelling nauwkeurig bepaald (zonder rekening te houden met een eventueel vijandelijk ingrijpen), was de gedragslijn voorgeschreven en was voor elk onderdeel de terugtochtsweg naar de volgende lijn vastgelegd. Bij graad 3, welke volgens de bevelen op 10 Mei te 5.00 moest zijn ingenomen, moesten de onderdelen zich verplaatsen naar de voorbereide kwartieren achter de gevechtsopstellingen, terwijl zij bij graad 4 de te voren uitgezochte gevechts opstellingen moesten bezetten. Op 10 Mei, nadat graad 4 was bevolen, bevonden de beide regimenten zich in de volgende opstellingen: 3-1 R.H. had tot taak, op nader bevel van C.-l R.H. de 27 bruggen over het Apeldoornsch kanaal door het daartoe aangewezen personeel van 7 C.Pn., dat onder leiding van een officier van die compagnie stond, te doen vernielen, met dien verstande, dat een brug te Apeldoorn en een brug te Epe eerst op bevel van de T.B.O. mochten worden vernield. Na vernieling van de bruggen moest het eskadron, met achterlating van springploegen bij de twee bovenbedoelde bruggen, zich begeven naar de omgeving van Boschhuisje a/d Putterweg. 2 E.Paw. (min twee pelotons) moest te voren verkende opstellingen innemen bij Apeldoorn en Vasen en eventueel terugwijken met een peloton langs de wegen 518 l R.H. 3-1 R.H. en 2 E.Paw. (min 3e en 4e Pel.) aan het Apeldoornsch kanaal (lijn A.). In lijn B: 4-1 R.H. en, zodra dit beschikbaar zou komen, een peloton van 2 E.Paw., in de lijn Valk-Kootwijker broek; 2-1 R.H. plus een sectie van M.E. en een stuk pag. in de lijn kp.5 in de kunstweg Stroe/Harskamp -kp.69.5 spoorlijn Amersfoort/Apeldoorn; 5-1 R.H. plus E.Pag. (min 1 stuk), twee sectiën van M.E. en de S.Mr, in de lijn kp.22.5 in de kunstweg Amersfoort/Apeldoorn-oostrand Ouddorp 1-1 R.H. plus een sectie van M.E. en een peloton van 2 E.Paw. (zodra dit beschikbaar zou komen) in de lijn oostrand Garderen (hoogte 51,2)-Houtdorp; 1-3 R.H. en een verouderde pantserwagen (Panter) van 4 S.Paw., reserve bij kp.20 in de kunstweg Amersfoort/Apeldoorn Cp.-C.-l R.H. te Voorthuizen, waarbij een verouderde pantserwagen (Wisent) van 4 S.Paw. 5 R.H. In lijn B: 2-5 R.H. plus een sectie van M.E. en een sectie 6 veld: Speulde 3-5 R.H. plus een sectie van M.E. en een sectie 6 veld: Ermelo. In lijn C: 1-5 R.H. plus een sectie van M.E. en een sectie 6 veld: Huinen 4-5 R.H. plus een sectie van M.E. en een sectie 6 veld: Putten en Nuld. Cp.-5 R.H. te Beistein in het gehucht Bijsteren bij Putten.

NIMH | 1955 | | pagina 544