en wielrijders (huzaren). Er ontwikkelden zich kleine gevechten tussen de af zonderlijke verkenningstroepen. De cp. van C.-227J9iv. werd te 16.00 verlegd naar Beekbergen. OpTXMei te2.02 (Ned. tijd) ontvingen de snelle groepen bevel, te verkennen tegen de lijn Buurtsdijk (ten N. van Hooglanderveen)-Hoevelaken, resp. Ter- schuur-Achterveld-Scherpenzeel, terwijl de divisie in de nacht van 11/12 Mei begon met de IJsselovergang. In de vroege morgen van 12 Mei kwam III/I.R. 366, versterkt met een Comp. van Panzerjagerabt. 227 en I/A.R. 697 (mirTeen Bt.) te Barneveld aan. Het vervolg zal worden medegedeeld, nadat de gebeurtenissen bij 1 R.H. op 12 Mei zijn beschreven. 3. Overige gebeurtenissen op 11 mei 1940 C.-IV L.K. had, zoals wij zagen, na een desbetreffend bericht van de C.V., reeds te 6.00 bevel aan C.-l R.H. gegeven, om de twee pelotons pantserwagens tot steun van de IJsseltroepen vooruit te zenden. Van omstreeks 9.00 af kwamen de IJsseltroepen te Amersfoort aan, die in de loop van de dag werden verzameld in de Dumoulin kazerne te Soesterberg x). Een detachement van 5 G.B., bestaande uit de B.C. en ongeveer een compagnie, kwam ter beschikking van C.-VIII Div. als divisiereserve. De verzamelde troepen van 43 R.I. met 9 G.B. werden als reserve ter beschik king gesteld van C.-IV L.K. Eerder werd medegedeeld, dat door het wegzenden van bataljons uit het Oostfront-Vg.Holland aldaar behoefte ontstond aan bewakingstroepen, in verband waarmede de C.V. te ongeveer 14.00 opdracht aan C.-IV L.K. gaf, de bereden eskadrons van 1 en 5 R.H., met achterlating van het nodige personeel voor ver zorging van de paarden, om te vormen tot rijwieleskadrons, twee eskadrons te zenden naar de Groep Naarden en twee eskadrons naar de Groep Nieuwersluis. C.-IV L.K. gaf hiertoe opdracht aan C.-5 R.H., die met zijn regiment en de drie eskadrons van 1 R.H. des morgens tussen 3.30 en 5.00 was aangekomen te Soesterberg. Uit het bij 1 R.H. medegedeelde is reeds gebleken, dat C.-IV L.K. in de avond 531 1) De terugtocht van de IJsseltroepen had het volgende verloop. In de avond van 10 Mei was het grootste deel van de staf van de T.B.O. teruggetrokken over Amersfoort. Eveneens trok C.-Groep IJssel-Zuid met zijn staf terug over Amersfoort naar Laren. De T.B.O. zelf, die zich met de rest van zijn staf had verplaatst naar Uddel, verliet dit te 11 Mei 2.00 en reed over Amersfoort naar Zeist. C.-Groep IJssel-Noord, welke Groep nog bestond uit 43 R.I. (mm III), een deel van 5 G.B. en 9 G.B., had 11 Mei te 5.10 opdracht ontvangen, met zijn Groep op Amersfoort terug te trekken. Hij kwam zelf te 8.45 te Amersfoort aan, terwijl zijn troepen in de loop van de morgen in verschil lende echelons, met allerlei vervoermiddelen binnendruppelden. Van Groep IJssel-Zuid kwam C.-III-35 R.I. met C.-22 G.B. te 9.00 te Amersfoort aan, terwijl 3/4 van 1-III-35 R.I. en C.-3-III-35 R.I. met 37 man eerst in de morgen van 12 Mei Amersfoort bereikten.

NIMH | 1955 | | pagina 557