buiten te zenden en te doen verkennen. Zeer terecht wenste de L.K.C. meer gegevens te verkrijgen over de vijand voor zijn front, waaromtrent weinig positiefs bekend was. Een in de morgen te 7.10 uitgezonden vliegtuigverkenning van I Verk.Gr.had negatief resultaat opgeleverd; er was niets van de vijand opgemerkt 1). Te 9.30 werd 5 G.B. op bevel van de C.V. aan VIII Div. onttrokken en op Zeist gedirigeerd. Te 10.30 stemde de C.V. er mede in, dat 111-20 R.I. te Soesterberg werd afge lost door een bataljon van 43 R.I. (dit werd 1-43 R.I.). C.-IV L.K. gaf vervolgens opdracht aan C.-III-20 R.I., met zijn bataljon 1 R.H. voor de stelling te gaan aflossen en de hoofdwegen in de lijn Achterveld-Terschuur-Nijkerk af te sluiten. Elk dezer plaatsen moest door een compagnie worden bezet en er moest worden gepatrouilleerd naar Driedorp en Voorthuizen. Het peloton paw. zou ter be schikking van C.-III-20 R.I. blijven. Te ongeveer 15.30 gaf de C.V. opdracht, twee bataljons infanterie, 20 M.C. en de Afdeling 10 veld op II L.K. te dirigeren in verband met de toestand op de Grebbeberg, waar de vijand in de hws. was binnengedrongen. Hiervoor werden aangewezen: - 111-20 R.I., dat werd teruggeroepen uit Vinkenhoef, waar het juist de aflossing van 1 R.H. zou bewerkstelligen; - 1-42 R.I. (zonder de 3e Comp., die bij 7 R.I. was ingedeeld), voor zoveel het zich bevond te Baarn en Blaricum; - 20 M.C. te Soesterberg; - 1-9 R.A., in stelling, met twee Btn. vooruitgeschoven. Op verzoek van C.-II L.K. werd 43 C.Pag. gedirigeerd op Woudenberg in ver band met een op de as Scherpenzeel-Woudenberg verwachte aanval van pantser troepen. Van 1 R.H. waren berichten binnengekomen omtrent gevechten te Achterveld, waarbij een eskadron was vernietigd, omtrent vermissing van het eskadron te Nijkerk en omtrent bezetting van Barneveld door Duitse troepen, terwijl van VIII Div. berichten binnenkwamen omtrent activiteit van de Duitsers voor de voorposten te Stoutenburg en Asschat. Uit het gebied van II L.K. kwamen berichten omtrent vijand bij Renswoude en Scherpenzeel. In de avond deelde de C.V. mede, dat volgens bericht van C.-Oostfront-Vg. Holland op het IJsselmeer voor Huizen schepen waren waargenomen, zodat be waking van het IJsselmeer nodig was. C.-IV L.K. verzocht aan C.-II L.K. om 43 C.Pag. terug te zenden, waaraan werd voldaan. Van 43 R.I. werd een compagnie naar Hilversum gezonden voor bewakings doeleinden. 543 Toch rukte een Duitse divisie naar de omgeving van Barneveld op.

NIMH | 1955 | | pagina 569