Voorts werd bepaald, dat 8 C.Lu.Mitr. eerst te 21.00 mocht vertrekken en daarna, ter beveiliging van de terugtocht, stelling moest nemen bij Achttienhoven, Nieuw-Loosdrecht, Oud-Loosdrecht en Loenen. Van 1-VIII Bat.Pag., waarvan een sectie sedert 11 Mei was ingedeeld bij 5 R,I werden twee sectiën belast met afsluiting van wegen, nl. een bij Quatre Bras (vier- 551 Bilthoven-deze laatste kw. tot kw. naar Groenekan-over Spoorwegknoop (vt. 34-56 blad Utrecht)-Utrecht. Troepen vak 5 R.I. Halte Vlasakkers-landweg Z. van spoorbaan Amersfoort/Utrecht (er mag ook gebruik gemaakt worden van de landweg N. van den Spoorbaan tot Station Soestduinen)-kw. N. van de spoor baan tot vt. lijn 148-400 m landweg in Z.richting-landweg en kw. over den Dolder tot Station Bilthoven-kw. naar Maartensdijk in N.richting-idem in W.richting-idem in N.richting langs Holl. Rading-kw. over Oud-Loosdrecht naar Loenen (laatste gedeelte van den marschweg met verkregen toestemming van C.-VII Div.). 3. Achterhoede stelling in de lijn Driebergen-Nieuwe Krakeling-Soesterberg. Te bezetten door troepen niet behoorende tot VIII Div. 4. Uren van afmarsch en indeeling echelons: I. St.K.-G 3, St.-I 100, I 98, afmarsch 20.30: marsch zie hieronder x); II. Gn.Tr. na verzameld te hebben op verzamelplaats Gn.T., afmarsch te 20.30: marschweg zie hieronder. III. Lm.T. na verzameld te hebben op verzamelplaats Gn.T., afmarsch te 21.00: marschweg zie hieronder; IV. Kn.T. vak 21 R.I. Oud Leusden-Laan 1914-Kw. Amersfoort/Utrecht, vak 16 R.I. als marschweg troepen vak 16 R.I. vak 5 R.I. kw. Amersfoort/Utrecht tot kw. naar den Dolder-kw. naar den Dolder en verder als troepen vak 5 R.I. Afmarsch alle Kn.Tn. te 21.00. V. Artillerie (min Btn. tot steun vpn.) afmarsch 21.15. VI. Troepen stoplijn afmarsch 21.15. VII. Troepen frontlijn en tusschen verdediging (behoudens piketten), hier bij ook voor ver dediging van Liendertschen weg, Hoogenweg en Laaglandsche weg. Afmarsch 21.45. VIII. Vpn. Verzamelen niet voor 22.30; passeeren frontlijn te 23.00 en marcheeren terug als marsch weg der vakken. IX. Btn. tot steun vps. afmarsch 23.15. Marschwegen als voor de vakken van de infanterie-regimenten. X. Piketten: Afmarsch op mijn nader bevel: Samenstelling deelen van de frontlijn bezetting. Sterkte te bepalen door R.C. zoodanig dat bij de toegangswegen ernstig weerstand kan worden geboden. Veiligheid gedurende den marsch. Elke C. van een colonne neemt veiligheidsmaatregelen, zoowel in front als in den rug. 21 R.I. bovendien op de linkerflank. De Kolonel, Divisiecommandant, w.g. A. de Vries 0 Deze codeaanduidingen zijn niet meer geheel duidelijk geworden. St. K.-G 3 was St.K.-VIII Div. St.-I 100 was vermoedelijk St.-5 R.A. Voor „zie hieronder" moet vermoedelijk gelezen worden: „zie hierboven".

NIMH | 1955 | | pagina 577