sprong kunstwegen ten O. van Austerlitz) en een bij kp. 78 aan de kunstweg de Bilt-Zeist. Vile Divisie C.-VII Div. gaf na het telefonisch ontvangen voorlopig bevel waarschuwings bevelen aan de ondercommandanten uit, terwijl bevelsontvangers werden ont boden, die de bevelen van de D.C. in ontvangst namen. Na machtiging van de C.V. werd in overleg met de D.E.V. spoorwegvervoer geregeld voor 7 R.I. en 7 M.C. van Amersfoort naar Nieuwersluis met drie trein stellen, terwijl de gemotoriseerde delen van dit regiment over Soest, Den Oranje boom (Z.W.punt van Baarn), Hilversum en Kortenhoef naar Vreeland moesten rijden. De inhoud van de bevelen van C.-VII Div. was de volgende: Te 22.30 werd opdracht van de L.K.A.C. ontvangen, het storend vuur door l-II-l R.A. te 24.00 te doen beëindigen. De bezetting van het oostfront moest als volgt plaats hebben: Vliegpark Soesterberg De vernieling en ontruiming van het vliegpark Soesterberg, had plaats op een telefonisch bevel van C.-2 Lv.R. te Zeist, terwijl 1-43 R.I., dat sedert 12 Mei met de bewaking was belast, werd ingedeeld bij de opnamestelling, onder bevel van de voorm. T.B.O. Vliegpark Hilversum Op dit vliegpark was nog aanwezig de 6e Comp. bewakingstroepen, bestaande uit twee tirailleursectiën en een sectie zw.mitr. Deze compagnie was in de bevelen 552 18 R.I. marcheert over Den Oranjeboom, Hilversum, Ankeveen naar Weesp. 1-42 R.I. met 1-VII Bat.Pag. (min een sectie), marcheert over Laren, Naarden naar Weesp. I-1 R.A. marcheert over Soesterveen, Pijnenburg, Hilversum, Kortenhoef, Vreeland naar Baambrugge. II-l R.A. marcheert over Soesterveen, Pijnenburg, Hilversum, Ankeveen, Weesp naar het terrein tussen Weesp en het Merwedekanaal. III-5 R.A. marcheert over Soest, Den Oranjeboom, Hilversum, Anke veen, Weesp naar Het Gein. 111-18 R.A. marcheert langs dezelfde marsweg als 1-42 R.I. naar Noorder- of Rietpolder (W. van Muiden). 7 C.Pn. marcheert over Hilversum, Kortenhoef, Vreeland, Loenersloot naar Abcoude. St. en Vbd.A.-VII Div. volgen de marsweg Baarn, Naarden naar Diemerbrug. De volgorde van de afmars was: gemotoriseerde treinen, artillerie (in de volgorde III-5 R.A., II-l R.A., 1-1 R.A.), 7 C.Pn., infanterie (met keuken- en gevechtstreinen voorop). Als scherm moet in de hws. per compagnie een sectie worden achtergelaten. rechtervak (vak Nederhorst den Berg) door 7 R.I. (min een Bat. en 7 C.Pag.), versterkt met een sectie-l-VII Bat.Pag., gesteund door 1-1 R.A.; middenvak (vak Weesp) door 18 R.I., gesteund door III-5 R.A.; linkervak (vak Muiden) door 1-42 R.I., een Bat. van 7 R.I., 7 M.C., 31 C.Mr., 31 Bt. 6 veld, onder bevel van C.-31 R.I., gesteund door II-l R.A. III-18 R.A. werd belast met algemene opdrachten. C.-31 R.I., 31 C.Mr. en 31 Bt. 6 veld behoorden tot het Oostfront.

NIMH | 1955 | | pagina 578