Uit mededelingen van de lt.troepen bleek in de namiddag, dat de Lt.Div. niet naar de omgeving van Rotterdam werd verplaatst, doch aan de Merwede tussen Gorinchem en Dordrecht zou worden ingezet, hetgeen later werd gewijzigd. Des morgens had C.-Oostfront bevolen, de grondmijnversperringen Nr. 5 (bij het Steurgat) en Nr. 6 (bij fort Vuren) te leggen en te 17.30 ontving C.-Groep Merwede bericht, dat deze te 16.30 waren gelegd. Te 18.30 berichtte C.-Vak Sleeuwijk de aankomst van 2-III-13 R.I., die spoedig door de rest van dat bataljon zou worden gevolgd. Daarna kwam bericht, dat het detachement Biesbosch te Dordrecht was aangekomen. Te 22.30 kwam te Gorinchem een schip met krijgsgevangen parachutisten aan, die onder bewaking werden gesteld en later werden doorgezonden naar Vianen. b. GEBEURTENISSEN OP 11 MEI 1940 111-43 R.I. bestond na aankomst te Leerdam uit de Staf (waarbij ook de Staf- Groep Betuwe, zonder de commandant, was ingedeeld), le Comp., 3e Comp., 4e Comp. (met delen van 2e Comp.) en M.C. De 4e Comp. werd geplaatst te Meerkerk als bewaking van het groepsstaf- kwartier, terwijl de rest van het bataljon aanvankelijk werd gelegerd te Heukelum doch daarna opdracht ontving, het deel van Vak Arkel te bezetten van de Linge bij Kedichem tot de scheidingslijn tussen Vak Leerdam en Vak Asperen. Er werd aldus een nieuw vak gevormd nl. Vak Heukelum. 3-1-23 R.I. moest daarna bezetten het gedeelte van de frontlijn tussen de Linge en fort Vuren en een gedeelte van de compagnie in tweede lijn plaatsen tussen Gorinchem en Spijk. Een en ander kreeg echter eerst op 12 Mei zijn beslag. Intussen had C.-Groep Merwede des morgens te 3.30 een bericht, afkomstig van het dekkingsdetachement Heusden, bereikt, dat de vijand weldra in 's-Her- togenbosch zou zijn, dat de verbinding met die plaats was verbroken en dat III L.K. was teruggetrokken Voorts kwamen er van verschillende burgerautoriteiten berichten binnen, dat in de omgeving van de Biesbosch, Hooge Zwaluwe en De Kop van 't Land steeds parachutisten daalden, bij de laatste plaats meer dan 100. In verband hiermede ontving C.-I-23 R.I. opdracht, een sectie met alle beschikbare wielrijders van zijn vak ter beschikking van C.-Vak Sleeuwijk te stellen, teneinde deel te nemen aan een actie tegen die parachutisten. Uit Keizersveer werd het neerstorten van een vliegtuig gemeld. Te 8.00 meldde C.-3-2 R.H. uit Neer Andel, dat hij te 5.55 de bruggen bij Heusden had doen opblazen, dat hij verzocht, dit door te geven aan C.-III L.K. en te Neer Andel op nadere bevelen wachtte. 606 (Zie schets/kaart Nr. C. 25) i) Behalve het laatste was dit een onjuist bericht, daar de Peeltroepen juist te 's-Hertogenbosch aankwamen.

NIMH | 1955 | | pagina 632