te zenden, bij welke plaatsen zij hun nadere bestemming (verder westelijk) zouden vernemen l). De verplaatsingen zouden geschieden door IV Aut.Bat. Uit het vroeger medegedeelde is gebleken, dat door een vergissing bij het verstrekken van de opdracht de voor vervoer van 11-25 R.I. aangewezen Aut. Comp. eerst naar Gouda reed en dat 11-25 R.I. stond te wachten op het vervoer, verspreid over de forten Vechten, Rijnauwen, Biltstraat, 't Hemeltje en de Krom houtkazerne, zodat dit bataljon eerst te 12 Mei 1.00 te Gouda en te ongeveer 2.00 te Rotterdam aankwam. Het bevel voor verzamelen van 11-32 R.I. werd door C.-Oostfront gegeven te ongeveer 11.30, terwijl daarna te 13.00 bevel werd gegeven, dat het bataljon moest verzamelen bij de Fokkesteeg tussen Vreeswijk en Jutphaas (ongeveer 1 km ten Z. van Jutphaas). Het bevond zich met de staf op fort Honswijk, le Comp. op de daarvoor gelegen werken aan de Groeneweg, 2e Comp. in het barakkenkamp te 't Waal en 3e Comp. met M.C. op het fort Everdingen en aan de Diefdijk (dus ten Z. van de Lek). De verzameling moest met gevorderde auto's plaats hebben, hetgeen ter plaatse niet eenvoudig was en eerst te 18.00 reed het bataljon van de Fokkesteeg af. Practisch was nu het Oostfront, behalve de Groep Merwede, van troepen ont bloot. De C.V. kon hier slechts gedeeltelijk in voorzien. Aangezien door de verzwakking van Dep.Wr. niet meer voldoende in de be waking van het St.K. kon worden voorzien, werd 1-III-36 R.I. (van Brig. G) door de C.V. ter beschikking gesteld en op 11 Mei te 6.20 naar Gouda gezonden. Van 111-25 R.I. (Brig. G) werden volgens bevel van de C.V. van 17.00 de le en 2e Comp. ingedeeld in de Groep Lek, resp. ter bewaking van het inundatie- werk op de weg Vianen-Beesd bij de Diefdijk en van de brug bij Vianen. Op 11 Mei te ongeveer 14.00 gaf de C.V. opdracht, de bereden eskadrons van 4, 1 en 5 R.H. om te vormen tot rijwieleskadrons en op verzoek van C.-Oostfront werden op dat front gedirigeerd: van IV L.K. twee eskadrons naar de Groep Naarden, twee eskadrons naar de Groep Nieuwersluis en van II L.K. twee eskadrons naar de Groep Utrecht. 1 en 3-5 R.H. werden per auto vervoerd naar Weesp, vanwaar het 3e Eskadron naar Naarden werd gedirigeerd. 1-1 R.H. kwam te 18.30 te Vreeland aan. 2-1 R.H. bezette de forten De Klop (van Groep Utrecht) en Tienhoven (van Groep Nieuwersluis). 4 en 5-4 R.H. kwamen ter beschikking van C.-Groep Utrecht en werden belast met bewerking van verdedigingswerken. 635 Beide bataljons zijn naar Rotterdam gezonden.

NIMH | 1955 | | pagina 661