Groep Naarden In begin Mei was onder leiding van de chef staf-Oostfront aangevangen met de verkenning en voorbereiding van een IJsselmeerfront van Naarden tot het IJ. Op 10 Mei in de morgen werd door een Duits vliegtuig een bom geworpen op de Stammerdijk langs de Weesper Trekvaart, tengevolge waarvan de niet tot het inundatiegebied behorende Gemeenschapspolder ten W. van Weesp, onderliep. De bom was vermoedelijk bedoeld voor de in de nabijheid staande 7 Bt.Lu.A. De C. van deze batterij nam maatregelen voor het dichten van het gat. Te 18.00 kwam de infanteriekaderschool van het Oostfront te Naarden ter be schikking van de Groeps-C., doch bleef gelegerd in een barakkenkamp, later in boerderijen. Na vertrek op 11 Mei van I en 11-31 R.I. naar Diemen en Diemerbrug kwamen 1 en 3-5 R.H. in de Groep aan; zij werden van rijwielen voorzien en belast met bewakings- en patrouillediensten in het Vak, uitgaande van Weesp (1-5 R.H.) en Naarden (3-5 R.H.). Van 31 R.I. bleven ter beschikking de staf, 31 C.Mr. en 31 Bt. 6 veld. St.-31 R.I. werd verplaatst van Weesp naar Muiden. Feitelijk was het noodzakelijk geweest, dat C.-31 R.I. naar Amsterdam was ver trokken in de omgeving waarvan zijn drie bataljons zich bevonden, die nu recht streeks hun orders kregen van de garnizoenscommandant te Amsterdam. Op 12 Mei deed de Groeps-C. een aanvang maken met de versperring van de haven van Muiden door het detachement van de vaartuigendienst en de sectie van 1 C.Pn. Op 13 Mei deed hij enkele punten aan de kust bezetten door 1-5 R.H., welk eskadron naar Muiderberg werd verplaatst, en door 31 Bt. 6 veld met een sectie te Muiden en een sectie te Muiderberg, terwijl door personeel van deze Bt. het stuk van 6 kazemat op het Ronduit te Naarden werd bezet. Te Muiderberg was tevens een zoeklichtgroep beschikbaar. Het detachement V.L.S.K. Vaartuigendienst bestond uit 1 officier, 4 onder officieren, 4 korporaals en 38 soldaten, bewapend met 4 Vickers mitrailleurs en overigens met geweren, pistolen, revolvers en handgranaten. Aan materieel waren aanwezig 2 motorboten, 6 motorvletten en 2 snelle motor boten. Het detachement was gelegerd in een barak tussen Weesp en Muiden. Op 10 Mei, nadat alarm was gemaakt, werden de vaartuigen verspreid tussen deze beide plaatsen gereed gelegd. Op 11 Mei werd het detachement verplaatst naar Muiden voor havenverdedi ging. Patrouillegang had plaats naar het fort Pampus, waar zich een bezetting bevond en waarbij een vaartuig werd gedetacheerd. Op 13 Mei werd door de zorg van het detachement een zinkschepenversperring van 8 zinkschepen, waarvan er 2 waren geladen met betonnen heipalen, in de haven van Muiden gelegd. 644

NIMH | 1955 | | pagina 670