Op verzoek van de C.V. aan de D.E.V. werd al het te Gorinchem aanwezige materieel van S.B.T. en V.P.T. naar de Lek gezonden. Tevens werden de veren van de Veerdienst afgebroken en naar de Lek gedirigeerd, waarbij voorrang aan het S.B.T. materieel moest worden verleend. Deze maatregelen waren op 14 Mei nog in uitvoering en de toestand was toen als volgt: P.A.-H.K.V. en IV P.A. te Schoonhoven, brugslag in de namiddag gestaakt; I en II V.P.T. nabij Ameide, brugslag gestaakt; Veren la, lb en ld, te Vianen aangekomen, richtten veerdiensten in. De veren te Woudrichem, Sleeuwijk en Werkendam waren prijsgegeven, de spanningen waren vernield, de vlotten tot zinken gebracht en het personeel met de logies- en keukenschepen was op Vianen gedirigeerd. Van de S.B.T. waren 2 schipbruggen op de Merwede tot zinken gebracht en schipbrugmateriaal was beschikbaar van I, II, III en V-S.B.T. De D.E.V. ging er nu weder toe over, al het materieel van V.P.T., S.B.T. en Veerdienst ter beschikking van de C.V. te stellen. g. DE LUCHTDOELBESTRIJDINGSMIDDELEN VAN DE LVD. KRING UTRECHT-SOESTERBERG (Zie ook blz. 625 t/m 628) Als gevolg van de terugtocht op de Groep Merwede moesten alle luchtdoel bestrijdingsmiddelen ten O. van het Oostfront-Vg.Holland naar dat front worden teruggenomen. Op 12 Mei waren reeds alle ten Z. van de Linge opgestelde batterijen en pelotons ten N. van de Linge gebracht. De toestand wijzigde zich nu als volgt: 9 Bt.Lu.A. vertrok van Vianen naar Hagestein. 89 en 90 Pel.Lu.Mitr. vertrokken van Vianen naar Jaarsveld. 20 Bt.Lu.A. vertrok van Culemborg naar Haastrecht, de 117 Bt.Lu.A., 91, 93, 96 en 97 Pel.Lu.Mitr. van Culemborg naar Linschoten, 79 en 80 Pel.Lu.Mitr. van Culemborg naar Lopikerkapel (Jaarsveld). 112 en 115 Bt.Lu.A., 98 en 99 Pel.Lu.Mitr. bleven in Leerdam, doch 87, 88 en 92 Pel.Lu.Mitr. werden naar Gorinchem verplaatst Te Gorinchem bleef de 114 Bt.Lu.A. en daarheen werden 116 Bt.Lu.A., 94 en 95 Pel.Lu.Mitr. van Geldermalsen verplaatst Te Vreeswijk bleven 43 en 44 Pel Lu.Mitr. 77 en 78 Pel.Lu.Mitr. werden van Eek en Wiel naar Hagestein verplaatst. 660

NIMH | 1955 | | pagina 686