te trekken naar Utrecht. Ook de 2e Comp. (zonder de commandant) heeft nabij Utrecht overnacht en is de volgende dag naar Utrecht gegaan. C.-le Comp., die bij Bergzicht met een aantal mannen van zijn eigen Comp. en van vreemde onderdelen, deel had uitgemaakt van de flankstelling en in de morgen van 14 Mei bij de vijandelijke aanval was teruggetrokken, is nabij Austerlitz in handen van de vijand gevallen. C.-3e Comp. kwam met een groepje te Jaarsveld aan, waar op 14 Mei ook de rest van zijn compagnie verzamelde. Van III-ll R.I. is een deel van de 2e Compagnie te Utrecht terecht gekomen. Cn.-le en 2e Compagnie waren op de Grebbeberg gevangen genomen en van de M.C. kwam een deel te IJsselstein terecht. De 11e Bt. 6 veld kwam gehavend en zonder stukken in Jaarsveld aan. Van 8 R.A. zijn de lotgevallen van de Ille Afd. reeds medegedeeld, terwijl de He Afd. was ingedeeld bij de He Div. C.-le Afd. had, zoals werd medegedeeld, met de enige batterij, die nog over vuurmonden beschikte, te zamen met twee batterijen van 1-16 R.A., die onder zijn bevel gesteld waren, stelling moeten nemen ter ondersteuning van de bij Eist in enige lijnen opgestelde troepen. Hoewel de beide batterijen van die Afd. in stelling zijn geweest, had hij slechts met één ervan contact gekregen. Toen hij de voortdurende troepenbewegingen naar het westen had waarge nomen en geen bevelen kreeg, had hij een officier uitgezonden, die te 17.30 terug keerde met de opdracht, de Afdeling naar Wijk bij Duurstede te verplaatsen, waarbij de beide batterijen van 1-16 R.A. weder onder bevel van hun eigen Afd.C. kwamen. C.-I-8 R.A. marcheerde met de intacte batterij en het personeel en de paarden van de andere batterijen af en bereikte Wijk bij Duurstede te 19.00. Met veel moeite wist hij daar in telefonische verbinding te treden met het H.K.V. te Zeist, waarbij hij opdracht ontving, naar Jutphaas of IJsselstein te gaan. Te Jutphaas bracht hij daarop zijn personeel en paarden onder in het kasteel „het Oude Gein", waar zich ook 4 C.Pn. bleek te bevinden. Op 14 Mei ontving hij twee vuurmonden uit het achterland en kreeg hij opdracht, in stelling te komen bij Tuil en 't Waal, doch vóórdat dit was uitgevoerd, had de capitulatie plaats. Het 2e en 4e Peloton van 4 C.Lu.Mitr. waren naar IJsselstein gezonden, waar zij in stelling kwamen. De verenigde goederen- en levensmiddelentreinen van de divisie bevonden zich te Werkhoven. Hierbij was op 12 Mei enig personeel van 8 R.I. aangekomen. Deze treinen hadden 13 Mei te 17.00 opdracht ontvangen, naar Jaarsveld te rijden. Aldaar ontving de C. te 20.00 opdracht, zich met de treinen naar Schoonhoven te begeven, dat reeds overvol bleek. Hij bracht de Lm.T. van 19 R.I. en 8 R.A. onder te Berg Ambacht, de Gn.T. van 11 R.I. te Bonrepas (ten N. van Schoon hoven) en de rest te Schoonhoven. 670

NIMH | 1955 | | pagina 696