De Artillerie kreeg de volgende opstellingen: I-1 R.A. 1), rechtstreekse steun van 7 R.I., kwam in stelling nabij Baambrugge. III-5 R.A. 2), rechtstreekse steun van 18 R.I., kwam in stelling bij Het Gein. II-l R.A., rechtstreekse steun van Vak Muiden, kwam in stelling ten N.W. van Weesp. III-18 R.A., belast met algemene opdrachten (w.o. kustfront), kwam in stelling ten N.O. van Weesp. 111-20 R.I., dat uit het gebied van II L.K. terugkeerde, werd zoals is medege deeld, ter beschikking van C.-VIII Div. gesteld als reserve te Vleuten. Restanten van 1-20 R.I. zijn terecht gekomen te Utrecht en moesten nog worden gereorgani seerd. Van de divisietroepen werd 7 C.Pn. gelegerd te Abcoude. De opstellingsplaatsen van 3 C.Lu.Mitr. zijn niet meer bekend. d. LEGERKORPSTROEPEN EN -TREINEN 1 en 5 R.H. Op 13 Mei was de dislocatie van 1 en 5 R.H. als volgt. Tussen Huis ter Heide en Soesterberg bevonden zich, van 1 R.H.: Staf, M.E. (min een sectie), E.Pag., S.mr. en een peloton paw.; van 5 R.H.: Staf, 4e Esk., M.E. en Bt. 6 veld. Te Zeist bevond zich 1-1 R.H., te Soestduinen 1-3 R.H. en te Austerlitz 2-5 R.H. Op het Oostfront waren gedetacheerd in de Groep Naarden 1 en 3-5 R.H., die daar tot de capitulatie zijn gebleven en te Haarzuilens in reserve 2-1 R.H. Op 13 Mei te ongeveer 17.00 werden de eskadrons uit Zeist, Austerlitz en Soest duinen aangetrokken naar Huis ter Heide en te 20.30 marcheerden de beide regi menten over Utrecht af naar Haarzuilens. Legerkorpsartillerie, 1 A.M.C. en Hulpweerstation De terugtocht van de Legerkorpsartillerie werd gedeeltelijk reeds in het voor gaande opgenomen. 1-9 R.A. en 111-15 R.A. reden naar Harmeien, legerden aldaar en verkenden de opgegeven stellingen. I-18 R.A., opgesteld in het vak van VIII Div., werd gedirigeerd op Nigtevecht en kwam in stelling ten N.W. van fort Hinderdam in een reeds vroeger voorbe reide stelling. II-18 R.A., opgesteld in het vak van VII Div., moest een niet voorbereide 716 0 C.-I-l R.A. maakt er melding van, dat in de omgeving van zijn afdeling in de Valleistelling een verdekt opgesteld telefoontoestel was gevonden, dat was aangesloten op een zijner telefoon draden. Voorts meldt hij dat hij en eveneens een onderdeel van III-5 R.A. tijdens de afmars met mitrailleur vuur was bestookt, waardoor enige soldaten en paarden ernstig waren gewond. 2) C.-III-5 R.A. meldt, dat bij vorenbedoelde schietpartij een aantal paarden op hol waren geslagen en slechts gedeeltelijk waren opgevangen. Een wachtmeester en een soldaat waren gewond.

NIMH | 1955 | | pagina 742