Te 14.00 naderde langs dezelfde weg en door het aangrenzende terrein een afdeling, volgens de sectie C. ter plaatse ter sterkte van twee compagnieën. De sectie werd versterkt en tijdens het vuurgevecht, dat ontstond, werden nog drie soldaten gewond. Onder dekking van zware en lichte mitrailleurs kon het gevecht te 18.00 worden afgebroken, toen de vijand reeds tot ongeveer 200 m was genaderd. Een der gewonden kon niet worden medegevoerd, is door een burgerarts naar Driebergen vervoerd, doch aldaar overleden. In totaal waren bij deze compagnie een soldaat gesneuveld en een sergeant en drie soldaten gewond. De B.C. wist de compagnieën uit Werkhoven en Beverweerd ten N.W. van Werkhoven te verzamelen en trok naar het fort bij Vechten. De capitulatie was bij zijn aankomst reeds een feit. 2. De achterhoede onder bevel van de voorm. t.b.o. De uit het ressort van de T.B.O. teruggetrokken troepen waren op 11 en 12 Mei gereorganiseerd. De auto-compagnie (3-K.M.D.) was ingedeeld bij het Auto Regiment. Er waren twee regimenten gevormd nl. 35 en 43 R.I. 35 R.I. bestond uit de staf, twee zwakke bataljons, (gevormd uit personeel van 35 R.I., 5, 9, 16, 20 en 22 G.B.) nl. 1-35 R.I., onder bevel van de voorm. C.- 5 G.B. en 11-35 R.I., onder bevel van de voorm. C.-9 G.B. en bovendien 111-35 R.I. (bestaande uit het teruggekomen deel van dat bataljon, nl. de staf en de zeer verzwakte le en 2e Comp.), een C.Pag. (bestaande uit 5 stukken) en een sectie mortieren. Dit regiment was gelegerd te Zeist en aanvankelijk bestemd voor II L.K., welke bestemming op 12 Mei was ingetrokken. 43 R.I. bestond uit Staf, I, II, 43 C.Pag. en 43 C.Mr. en werd gelegerd in de Dumoulin kazerne, de geniekazerne op de kunstweg Amersfoort-Utrecht. Dit regiment werd gesteld onder bevel van C.-IV L.K., doch op 12 Mei werd 1-43 R.I. aangewezen om 111-20 R.I. in de bewaking van het vliegpark Soesterberg af te lossen, toen dit bataljon werd aangewezen om 1 R.H. vóór de stelling te gaan aflossen, welke opdracht werd ingetrokken, toen het bataljon ter beschikking werd gesteld van C.-II L.K. 20 M.C. in genoemde kazerne gelegerd, was aanvankelijk onder bevel van C.-43 R.I. gesteld, doch op 12 Mei naar II L.K. gezonden. Een compagnie van 9 G.B. was aangewezen voor beveiliging van het kantonne- ment Hilversum en onder bevel gesteld van C.-IV Aut.Bat., met welk bataljon die compagnie op 13 Mei naar Amsterdam vertrok. Op 13 Mei werd 43 C.Pag. ter beschikking van C.-15 R.I. (II Div.) gesteld in verband met berichten over sterke pantserstrijdkrachten voor het front van dat regiment, doch later op de dag werd deze compagnie weder teruggezonden. In de vroege morgen van 13 Mei ontving de voorm. T.B.O. opdracht, de oost en noordrand van Zeist te doen afsluiten; hiervoor werd 35 R.I. aangewezen. In de namiddag ontving hij de opdracht, om in de lijn Odijk-station Driebergen 721

NIMH | 1955 | | pagina 747