742 c. Achtergrens der L.Kn. Wijk bij Duurstede (inb.) Cothen (inb.) Werkhoven (inb.) Beerschoten (inb.) Austerlitz (inb.) Huis ter Heide (inb.) Bilthoven (inb.) Hollandsche Rading Hilversum (inb.) Crailo (inb.) Huizen (inb.). 6. Versterking der L.Kn. aVersterking van het II L.K. 15 R.A. (min III), 2 A.M.C., een weerstation, twee compn. lu.mitr., 2 kanonnen 7 veld A.M., 14 en 16M.C., één Pel. - 2 E.Paw. en twee zoeklichten van 60 cm. Het II L.K. zal op een nader te bepalen tijdstip worden versterkt met twee Compn. pag. (voor elke Divisie één). Zie voorts punt 12. b. Versterking van het IV L.K.: Ill-15 R.A., 1 A.M.C., 2 Hulpweerstation, twee Compn. lu.mitr., 19 en 20 M.C., I R.H., 1-42 R.I., en 2 E.Paw. (min een Pel.). Het IV L.K. zal op een nader te bepalen tijdstip worden versterkt met twee compn.Pag. (voor elke Divisie één). 7. Opdracht voor L.K. Cn. a. De L.K.Cn. voeren de verdediging volgens de beginselen vermeld in punt 3. b. C.-II L.K. zorgt een Divisie- of Legerkorpsreserve beschikbaar te hebben achter het frontdeel Veenendaal-Emmikhuizerberg. Aangezien het heuvelterrein Oost en Noord van Rhenen het zeer belangrijke stelling gedeelte Veenendaal-Emmikhuizerberg beheerscht, moet dit tot eiken prijs behouden blijven, en van hoogte tot hoogte worden verdedigd. c. Bij doorbreking op het front Veenendaal-Emmikhuizerberg moet de vijand, koste wat het wil, tot staan worden gebracht in de lijn station Veenendaal spoorweg tot Viaduct de Heul (vt. 159-451). d. C.-II L.K. draagt in het bijzonder zorg voor de verdediging van den Rijn nabij Grebbe. Hiertoe zijn o.m. bestemd de twee kanonnen van 7 veld A.M. en de twee zoeklichten van 60 cm. Voorts is het detachement-1 Comp, Torpedisten (grondmijnversperring no. 4) voorwat betreft zijn tactische taak gesteld onder de bevelen van C.-II L.K. e. C.-IV L.K. doet zijn bijzondere aandacht wijden aan het terrein N.O. van Amersfoort, teneinde pogingen tot Eem-overgang tijdig te onderkennen. Tegenover kleine onder nemingen ondernomen over het IJsselmeer, een mobiele reserve in te zetten. Amersfoort moet, ook bij doorbreking van het Eemfront N.W. van die stad, voet voor voet worden verdedigd. f. De Divisie en Legerkorpsreserve stellen eventueel gelande valschermtroepen onverwijld door een aanval van verschillende zijden buiten gevecht. De Divisie en Legerkorpsreserve moeten voor zoover dit nog niet te voren is bevolen, bij het uitbreken der vijandelijkheden door te vorderen rijwielen mobiel worden gemaakt, hetgeen thans moet worden voorbereid. C.-IV L.K. stelt een bataljon infanterie ter beschikking van C.-II L.K. Dit bataljon alsdan te legeren in de omgeving van Woudenberg met de aanvankelijke opdracht Woudenberg tegen een door gedrongen vijandte verdedigen. Het bataljon mag zonder mijn machtiging niet voor een andere taak worden gebruikt. g. De lichte legerkorpstroepen - versterkt met die der divisiën - vertragen voor het front van de Valleistelling een vijandelijken opmarsch W. van den IJssel: le. met vooruitgeschoven organen in de lijn Arnhem-Dieren-Apeldoorn/Dierensche kanaal door de bruggen over dit kanaal te vernielen, hetzij op mijn bevel, hetzij door de commandanten ter plaatse bij onmiddellijke bedreiging. Na vernieling treden deze organen op als verkenningsorganen, die tevens met hunne verkenningspatrouilles de voeling met den vijand bij diens pogingen tot kanaalovergang opnemen en ook verder bewaren. De patrouilles belast met het vernielen van de brug bij Eerbeek (Koningsbrug), van de brug over het Apeldoorn/Dierensche kanaal in den kunstweg Deventer/Apeldoorn

NIMH | 1955 | | pagina 768