743 en van de brug bij Epe (Horsterop-haalbrug) voeren deze vernielingen eerst op bevel van resp. C.IJssel-Zuid, den T.B.O. en C.-IJssel-Noord uit. 2e. met de grossen, aanvangende in de lijn Oosterbeek-Fransenberg-Garderen. De ladingen voor de daartoe door de II en IV Verk.A. te vernielen objecten worden opgelegd resp. te Ede en te Barneveld/Voorthuizen en door die eenheden op mijn bevel aangebracht, zulks zoonoodig in samenwerking met pioniers van de L.Kn. De uitvoering van de achtereenvolgende vernielingen geschiedt na van mij ontvangen machtiging op bevel van de commandanten ter plaatse. De Verk.An. zullen geen ernstig gevecht met een overmachtigen vijand aangaan, doch voeling houdende met den vijand, de vertraging zoeken in het uitvoeren der voor bereide vernielingen, een en ander met het doel zooveel mogelijk intact als reserves ten behoeve van de L.K.Cn. binnen de stelling te komen. Indien noodig kunnen de L.K.Cn. de lichte troepen inschakelen bij het bezetten van een afsluitlijn voor het tegenhouden van in Westelijke richting terugvloeiende burgerbevolking. 8. Artillerie a. Onderlinge ondersteuning Door de L.K.Cn. in onderling overleg te regelen. b. Bemoeilijking van 's vijands nadering De L.K.Cn. kunnen, ter aanvulling van het vuur van de legerkorpsartillerie, hoogstens 2 batterijen van de divisieartillerie tijdelijk vooruitschuiven - zoonoodig in de hws. - ten einde den vijand reeds op zoo groot mogelijken afstand tot ontwikkeling te dwingen en zijn opmarsch te vertragen. c. Artillerie bestrijding De als D.A. ingedeelde batterijen nemen niet deel aan de artillerie bestrijding, met uit zondering van eventueel krachtens het bepaalde in pt. 8b tijdelijk vooruitgeschoven batterijen van 7 veld, zoolang deze in die vooruitgeschoven stellingen worden gehandhaafd. d. Steun aan de Betuwestelling II L.K. zal met een afdeeling van 15 R.A. de Betuwestelling moeten kunnen steunen in het vak van Dodewaard tot en met Hemmen (neventaak). e. Bijzondere maatregelen De L.K.Cn. doen maatregelen nemen om de plaatsen, waarop storende vuren worden voorbereid, zoo mogelijk zichtbaar te maken van ten minste één, voor elk dezer plaatsen aangegeven, waarnemingspost. Op de Neder Rijn moet vuur kunnen worden gebracht door de in punt 6 bedoelde kanonnen van 7 veld A.M. 9. Luchtstrijdkrachten Zie bijzonder bevel. 10. Luchtdoelbestrijdingsmiddelen Zie bijzonder bevel. 11Legerreserve Zoodra de in punt 2b. bedoelde versterking beschikbaar komt, wordt het gebruik daarvan als legerreserve volgens afzonderlijk bevel geregeld. 12. Maritieme middelen Het gebruik wordt afzonderlijk geregeld. De maritieme middelen, welke aanwezig zijn op het Pannerdensche- en Bylandsche kanaal t.w. 3 kanonneerbooten, 1 torpedoboot en 2 defensie sloepen en welke na het instellen van den onderzoekingsdienst Lobith onder de bevelen staan van C.-Brigade A (C.groep Betuwe) zullen, indien zij terug moeten trekken over den Neder Rijn, zoodra zij in het gezagsgebied van C.-II L.K. komen, onder de bevelen van dezen Commandant treden. 13. Inrichten en versterken van het terrein Zie het Versterkingsbevel en de afzonderlijk gegeven bevelen voor de inrichting en versterking van het terrein.

NIMH | 1955 | | pagina 769