757 Aangezien bijna het geheele terrein tusschen den spoorweg van Utrecht naar 's-Hertogenbosch en den Krommen Rijn voor infanterie begaanbaar is en het optreden van pantserwagens en vechtwagens toelaat moet in dit terrein de verdediging worden gevoerd als in hoog terrein door het bezetten van een weerstandsstrook. De verdediging van den toegangsweg over het acces Jutphaas moet krachtig in de diepte worden georganiseerd. In de inundatie worden bezet het Fort bij het Hemeltje, het Werk aan de Hoofddijk en de van een schietgat voorziene schuit plaatsen aan de Waaische dijk ten Westen van Fort Hemeltje. a. L.K.A. C.-L.K.A. is majoor v. d. Abeelen, C. 15 R.A. Samenstelling 1-12 R.A., 1-15 R.A. (geformeerd tot een batterij van 5 stukken) en 11-15 R.A. Taak: 1-12 R.A. moet vuur kunnen brengen in het geheele Legerkorpsvak tot en met de lijn: kanaalovergangen in vt.145-444 Werkhoven Odijk. I-15 R.A. moet vuur kunnen brengen tot en met de lijn Loerik pl. 42 aan den spoorweg Utrecht-Arnhem. II-15 R.A. is in het bijzonder bestemd voor medewerking aan de verdediging van het Lek- acces. Wordt daartoe Z. van de Lek opgesteld en moet vuur kunnen brengen tot de lijn: de Hoogt (vt. 144-445) Kruisweg (vt. 141-449). Vuurconcentraties o.a. op Westrand Houten, Odijk, Bunnik. Storende vuren en artilleriebestrijding tot aan de grenzen van het vak II L.K. b. Div. en Brig.Art. Nemen in beide vakken met een afdeeling deel aan de art. bestrijding. Tegenvoorbereidings- vuren voor Werk aan den Groenen Weg en linie voorwaarts van Fort Vechten. 7. L.K. reserve a. Onderdeelen van Brig.B welke niet benoodigd zijn voor de stellingbezetting. Opstelling IJsselstein Oost. b. IV Div. (min D.A.), nadat deze zal zijn gereorganiseerd. Opstelling voorloopig aan en ter weerszijden van den weg IJsselstein Benschop-Pols- broekerdam. c. 4R.H. legert te Achtersloot (vt.130-149) en z.n. Heeswijk. 8. L.K. T. voor zoover niet in bedrijf legert te Montfoort e.o. 9. II Aut.Bat. legert te Linschoten, Oudewater e.o. 10. 2 C.A.At. legert te Montfoort. 11. II Vb.A. legert, voor zoover niet in bedrijf, te Montfoort. 12. St.Kn. en cpn. 6. Artillerie Onderdeel St.K. Cp. C.-II L.K., L.K.A.C. en C.- L.K.A. C.-Brig.B. C.-II Div. Lopik Vreeswijk omgeving Rijnenberg Jaarsveld 't Waal, Pastorie P.K. (vt.22-50, bl. 31) Benschop Jutphaas, O.L.school C.-IV Div. cpn voor de legerkorpstroepen en treinen zoo spoedig mogelijk aan mij op te geven. De Generaal-Majoor Legerkorpscommandant. w.g. J. Harberts

NIMH | 1955 | | pagina 783