47- 56 57- 62 63" 7i 7i- 76 77" 82 83" 94 94"1 1 Hoofdstuk III. Opening van de veldtocht. Beleg van Keizersweert. Voorbereidingen tot het beleg van Keizersweert. Opening der vijandelijkheden. 'Rupture'. Insluiting van Keizersweert. Beschrij ving der vesting. Opening der loopgraven. Uitvallen. Bombarde ment. Inneming van het eiland. Secours. Batterijen. Hoofdstuk IV. Boufflers naar de Rijn. Terugtocht van Tilly. Diversie van Coehoorn en Athlone uitgesteld. Athlone verenigt zich met Tilly. Mars van Boufflers naar de Rijn. Tilly trekt terug op Klarenbeek. Nieuwe toestand. Ontevredenheid over de gang van zaken. Hoofdstuk V. Tegenspoed voor Keizersweert. Stilstand tussen Maas en Rijn. Stijgen van de Rijn. Diversie uit Bonn naar Siegburg. Buitenwerken voor Keizersweert genomen. Communicatie over de Rijn. Tallard voor Dusseldorf. Tallard voor Keizersweert. Ruitergevecht bij Uden. Bourgondië met versterkingen in het Franse leger. Verster kingen voor Athlone. De vloot opgehouden. Troepen uit Vlaande ren. Protest van Zeeland. Boufflers blijft werkeloos. Hoofdstuk VI. Diversie in Vlaanderen. Demonstratie op de Schelde. Middelburg genomen. Forceren der linies bij Sluis. Beleg van St Donaas. Aanval op Hulst. Bedmar naar Vlaanderen. Opinie van de koning en van Puysegur omtrent Vlaanderen. Hoofdstuk VII. Aanslag op Hoey. Het Oostelijk oorlogs toneel. Aanslag op Hoey. Het kasteel Horion. Oorlogsverklaringen. Voor stel van Overijssel. Onderhandelingen van Pruisen met Lodewijk xiv. Demonstratie tegen Grave. Convooi voor Boufflers. Onge rustheid van Noyelles. Troepen naar de vloot. Hoofdstuk VIII. Inneming van Keizersweert. Kritieke toestand voor Keizersweert. Tweedracht onder de bevel hebbers. Besloten tot voortzetting van het beleg. Nieuwe attaque. Uitvallen. Aankomst artillerie en nieuwe troepen. Bestorming van 9 Juni. Capitulatie iy Juni. Hoofdstuk IX. Aanval op Nijmegen. Doel en opzet van de aanval. Uitvoering. Actie bij Nijmegen. Terugtocht der Fransen. Moedige houding der burgerij. VIII

NIMH | 1956 | | pagina 12