io2-1o8 Hoofdstuk X. Weerslag in de Republiek. Franse actie in Vlaanderen. 108-122 Hoofdstuk XI. Het Oostelijk oorlogstoneel tot de over gang over de Maas. 123-13^ Hoofdstuk XII. Opmars in Brabant. Krijgsbedrijven in de Kempen. 133-140 Hoofdstuk XIII. Ontmoeting bij Helchteren, 22-24 Augustus. 140-143 Hoofdstuk XIV. Toebereidselen tot het beleg van Venlo. 144-149 Hoofdstuk XV. Aanval op Hulst. Vluchtelingen. Versterkingen voor Athlone. Maatregelen aan Waal en Rijn. Retranchement van Pannerden. Klachten van Gelderland in de Staten-Generaal. Idem van het kwartier van Nijmegen. Ant woord der Staten. Nieuwe periode van stilstand in de operatiën. Offensief van La Mothe en Bedmar. Middelburg hernomen. Fransen te Eede. Vrees voor landing in Zeeland. Actie ter zee. Vorming van een veldleger. Conferentie van 23 Juni. Marlborough commandant van het veldleger. Regeling der gezagsbevoegdheid. Benoeming van gedeputeerden te velde. Hun instructie. Aankomst van Duitse troepen. Franse plannen. Fransen bij Schenkenschans. Ruitergevecht onder Grovestins. Bedmar trekt terug. Boufflers neemt stelling achter de Niers. Geallieerden over de Waal. Sterkte. Deliberatie over verdere operatiën. Krijgsraden. Convooi voor Boufflers. Overgang over de Maas, 26 Juli. Terugtocht van Boufflers. Opmars der geallieerden. Mars van Boufflers op Zonhoven. Prijs geven van de Maas. Contact bij Peer. Beschouwingen. Beleg van Venlo besloten. De prins van Nassau bevelhebber voor Venlo. Coehoorn naar het leger. Mars van Boufflers op Eindhoven. De geallieerden naar Eerbeek. Verple- gingsmoeilijkheden. Convooi uit Den Bosch. Franse inval in de Meierij. Stemming in Noord-Brabant. Smokkelhandel. Inneming van Weert. Actie bij Eindhoven. Berwick. Mars der geallieerden op Helchteren. Ontmoeting aldaar. Kanonna- de. Aanval komt niet tot uitvoering. Aftocht der Fransen. De gealli eerden naar Asch. Maastricht als basis. Kasteel Stockum genomen. Oorzaken van vertraging. Geldermalsen en Coehoorn. De prins van Nassau te Düsseldorf. Verzet van Gelderland tegen afzending van troepen. Regimenten naar Vlaanderen. Pioniers. Reden van de aanval. Beschrijving van de stelling. Aanval op 27 Augustus. Schratenbach. Toestand in Hulst. Versterking. Aanval op 30 Augustus. De Fransen trekken terug. Verliezen. Plannen omtrent Liefkenshoek. Vauban. IX

NIMH | 1956 | | pagina 13