149"1 ^4 164-176 176-189 190-202 202-207 207-209 2 13-217 Hoofdstuk XVI. Het beleg van Venlo. Insluiting. Beschrijving der vesting. Troepen aanvankelijk ontoe reikend. Versterking uit het grote leger. Vertraging. Bezwaren van Coehoorn. Ontslag van Von Heyden. Openen der loopgraven. Atta ques. Artillerie. Bestorming van het fort St Michel. Voortzetting van de aanval op de stad. Capitulatie op 24 September. Aanspraken van de keizer en van Pruisen. Geldermalsen. Verwoesting in de stad. Hoofdstuk XVII. Verdere krijgsverrichtingen. Roermond en Stevensweert. Zeeuwse koorts in Vlaanderen. Ziekte en ouderdom van officieren. Slechte betaling van aannemers en werklieden. Boufflers bij Tongeren; Marlborough bij Soetendaal. Dopf. Zending naar Lan dau. Tallard marcheert naar Bonn. Noyelles neemt Stevensweert. Beleg van Roermond. Capitulatie. Diversie van Tallard. Neutrali teitsverdrag met Keulen. Detachement onder Albrecht van Bran denburg naar de Rijn. Overlijden van de prins van Nassau. Hoofdstuk XVIII. Verovering van Luik. Zwakte van het Franse leger. Prijs geven van Luik. Reden. Ge allieerden besluiten tot het beleg van Luik. Marlborough. De ge deputeerden. Mars naar Luik. Terugtocht van Boufflers. Capitulatie van de stad. Twist tussen Marlborough en Athlone. Beleg van de citadel. Coehoorn en Geldermalsen. Bestorming. Inneming der Chartreuse. Behandeling van krijgsgevangenen. Hoofdstuk XIX. Het einde van de veldtocht. Boufflers trekt terug op de linies. Tallard naar de Moezel. Beleg en blokkade van Rijnberk. Plannen tot beleg van Bonn. Santvliet. Winterkwartieren. Posteringslinie. Bezetting in Aken. Aanspraken van de keizer. Aanhouding en ontsnappen van Marlborough. Tallard neemt Trarbach. De prins van Hessen-Kassei naar de Rijn. Andernach. Rheinfels. Ouwerkerk te Coblenz. Beide legers naar de winterkwartieren. Wederzijdse dislocatie. Eindbeschouwing. Hoofdstuk XX. Cadiz en Vigo. Verloop der beide acties. Hoofdstuk XXI. Zuid-Duitsland en Italië. BOEK II DE VELDTOCHT VAN 1703 Hoofdstuk I. Algemene toestand. Italië. Bovenrijn. Beieren. Oostenrijk. Afval van Portugal. Cami- sards. Franse operatieplannen. Sterkte der Fransen in de Zuidelijke Nederlanden. Samenwerking tussen de bondgenoten. Geallieerde operatieplannen in Beieren, Zuid-Duitsland en de Nederlanden.

NIMH | 1956 | | pagina 14