217-222 Hoofdstuk II. Toebereidselen tot de veldtocht. Verbeteringen in het leger. Generale Petitie. Extraordinaris peti ties. Augmentatie. Verbod van handel met de vijand. Verwikke lingen met de bondgenoten. Pruisen. 223-229 Hoofdstuk III. Krijgsverrichtingen voor het begin van de veldtocht. Partijgangers-ondernemingen. Capitulatie van Rijnberk. Oorlog aan de Moezel. Trarbach. Conferentie te Wezel. Detachement van Goor. Tallard aan de Moezel. Trarbach ontzet. Goor naar de Bovenrijn. Zending van Rhebinder. Diversies. 230-234 Hoofdstuk IV. Het veldtochtsplan. Benoeming van generaals. Opmaken van het operatieplan. Inhoud. Voorbereidingen tot het beleg van Bonn. Dood van Athlone. Rivaliteit tussen Ouwerkerk en Obdam. Generaals der infanterie. Johan Willem Friso. Tracte- menten. 234-240 Hoofdstuk V. Insluiting van Bonn. Samentrekking der legers. Hogere officieren aangewezen. Jacob Hop. Munitie en materialen voor het beleg. Hospitalen. Legerpredikanten. Recrutering aan Frans-Spaanse zijde. Concentratie van het Franse leger. Sterkte. Diverse korpsen. Aankomst Engelse troepen. 240-232 Hoofdstuk VI. Beleg van Bonn. Beschrijving van de vesting. Bezetting en artillerie. Het insluitings- leger. Artillerie. Aankomst der generaals. Instructie van Obdam. Bevelvoering. Attaques. Openen der loopgraven. Aanvalswijze van Coehoorn. Sparen van gebouwen. Batterijen. Inneming van het fort Bourgogne. Uitval. Bestorming der contrescarp. Capitulatie. Kwestie over het tekenen. Ceremonieel bij uittocht. Al of niet slechten der werken. Intendant blijft in hechtenis. 23-3-260 Hoofdstuk VIIInneming van TongerenActie bij Lonaken Villars naar Beieren. Villeroy defensief. Overval beraamd op het Maasleger. Verrassing van Tongeren. Kamp bij Lonaken. Actie aldaar. Terugtocht der Fransen. 260-271 Hoofdstuk VIII. Operatieplannen. Troepen naar Bergen op Zoom. Redenen van het beleg van Bonn. Standpunt van Marlborough en Coehoorn dienaangaande. Voorstel van de prins van Baden. Opinie der geallieerde generaals. Id. van Hop en Heinsius. Het 'grote dessein'. Harrsch in Den Haag. Re monstrantie van Harrsch. Consideraties hierover. Afwijzend ant woord der Staten. Geschut naar Coblenz. Veldtochtsplan van XI

NIMH | 1956 | | pagina 15