Marlborough. Beschouwingen hierover. Voorstellen van Marl borough tot beleg van Hoeyen Oostende. Citadel van Luik. Opinie van Coehoorn. Misverstand over de diversie. 271-289 Hoofdstuk IX. Operaties tot de slag bij Ekeren. Mars langs de Jeker. Demonstratie tegen Hoey. Opinie der Neder landse generaals. Franse bewegingen. Het leger te Thijs. Id. te Tourinne. Twijfel van Marlborough aan het succes. Plan tot beleg van Oostende. Standpunt der Staten. Stemming van Marlborough. Toestand bij het leger aan de Schelde. Sterkte. Plan van actie. Verdeling van het leger. Klachten van Obdam. Verkenning van een kamp bij Ekeren. Het grote leger breekt op. Reden. Mars naar het Noorden. Marlborough waarschuwt voor Frans detachement. Verdeling der Franse troepen in Vlaanderen. Verplaatsingen aan Franse zijde. Sterkte in de linie van Merxem. 28 9-292 Hoofdstuk X. Inval in Vlaanderen. Doel van het forceren der linies. Actie van Sparre. Opzet van de aan val. Aanval van Coehoorn en van Schratenbach. Gevecht bij Stekene. Gewonden te Hulst. Werkeloosheid van Coehoorn. Contributie. Verwijten aan Sparre. De post te Burcht. Het 'kleine dessein'. 292-309 Hoofdstuk XI. Slag bij Ekeren. Het kamp bij Ekeren betrokken. Stemming van Obdam. Krijgsraad op 29 Juni. Detachement onder Boufflers. Omtrekking der stelling bij Ekeren. Terugtocht van Obdam. Strijd in de polder en bij Oorderen. Aankomst der Franse infanterie. Tegenstand van Slangen burg. Verhaal van Westerloo. Fransen hernemen Oorderen. Charge der Franse dragonders. Vlucht van Obdam. Charge van Hompesch. Hollanders hernemen Oorderen. Terugtocht naar Lillo. Beiderzijdse verliezen. Samenstelling der Staatse troepen. Resultaat van de slag. 309-320 Hoofdstuk XII. Na de slag bij Ekeren. Ontvangst der tijding in Den Haag. Gedeputeerden naar het leger. Het grote leger te Vorsselaar. Villeroy te St Job. Conferentie te Bergen op Zoom. Hop te Lillo. Verzet tegen de besluiten van Bergen op Zoom. Twist tussen Slangenburg en Coehoorn. On tevredenheid van Heinsius en de Staten. Coehoorn blijft in Vlaan deren. De kwestie-Obdam. Obdam naar Den Haag. Zijn verdedi ging. Verhoren. Einde van zijn loopbaan. 32l"33ü Hoofdstuk XIII. Operaties in Brabant; beleg van Hoey. Toestand en moreel van het leger. Villeroy trekt terug binnen de linies. Guiscard in Vlaanderen. Verkenning der linies. Van aanval wordt afgezien. Conferentie te Lillo. Mars naar de Maas, gevolgd door Villeroy. Protesten van Slangenburg. Reprimande van de Staten. Aankomst voor Hoey. Beschrijving. Bewegingen aan Franse zijde. Linies ten Z. der Mehaigne. Gang van het beleg. Capitulatie. Vlaanderen. Herstel der linies in het Land van Waes. XII

NIMH | 1956 | | pagina 16