3 3^-344 Hoofdstuk XIV. Strijd over het forceren der linies. Krijgsraad te Val Notre Dame. Wederzijdse argumenten. Memo randa. Houding der Staten en gedeputeerden. Verkenning der linies. Heftige disputen. Mars naar St Truyen. Beschouwingen. Franse opstelling. Toestand in het hoofdkwartier. 344-3^8 Hoofdstuk XV. Beleg van Limburg. Einde van de veld tocht in de Nederlanden. Insluitingsleger onder Marlborough. Berenning. Vertraging we gens slechte toestand der wegen. Beschieting. Capitulatie. Geschil met Sinzendorf over bestuur. La Roche. Sauvegardes. Misbruiken hierbij. Kwestie met Slangenburg over de wacht. Verval van tucht. Plunderingen. Partijen. Gevolgen van de oorlog voor de streek. Detachement onder Hessen-Kassei. Project voor de winterkwar tieren. Posteringslinie. Sterke troepen in Duitsland. Het leger te Tongeren. Uitwisseling van gevangenen. Cartel. Onderhandelingen hierover. Marlborough te Düsseldorf. Pracontal. Brieven van Marlborough aan Berwick. Het leger uiteen. 338-370 Hoofdstuk XVI. Expeditie naar Landau; slag bij Spiers. Verzoek van Sinzendorf aangaande beleg van Thionville. Lesche- raine in Den Haag. Besloten tot detachement naar de Moezel. Landau ingesloten. Verzoek om hulp van Lodewijk van Baden. Hessen-Kassei gemachtigd, de Moezel te passeren. Zijn korps ver sterkt. Samenstelling. Van Rechteren. Mars naar Landau. Weige ring der Lunenburgse troepen. Besluit van Tallard. Pracontal. Slag bij Spiers. Verliezen. Critiek op Nassau-Weilburg. Toestand in Duitsland. Troepen naar de Bovenrijn. 371-383 Hoofdstuk XVII. Nederlandse troepen in Zuid-Duitsland. Linies van Stolhofen. Goor in de linies van Weissenburg. Daarna te Stolhofen. Aanval van Villars en Tallard. Wordt afgeslagen. Houding der Hollandse troepen. Villars naar de Donau. Goor naar de Donau. Te Haunsheim. Met de prins van Baden naar Augsburg. Verblijf aldaar. Mars naar Schwaben. Conflict van Goor met de prins van Baden. Afloop hiervan. 383-394 Hoofdstuk XVIII. Blokkade van Gelder. Winter kwartieren. Insluiting der stad. Bombardement. De Betis. Capitulatie. Slechten der linies bij Wasseige. Noyelles. Inspectiereis van Villeroy. Ge allieerde troepen in de winterkwartieren. Verdrag met Portugal. Onderhandelingen. Detachement. Samenstelling. Vloot naar Por tugal. Camisards. Officieren naar de Cevennes. Behandeling der krijgsgevangenen. Ontvluchting tegen erewoord. Voorschriften omtrent krijgsgevangenen. 394-39k Hoofdstuk XIX. Zeeoorlog. XIII

NIMH | 1956 | | pagina 17