471-479 Hoofdstuk VII. Na de slag bij Hochstadt. 480-503 Hoofdstuk VIII. De veldtocht van 1704 in de Zuidelijke Nederlanden. 503-508 Hoofdstuk IX. Einde van de veldtocht. £08-5-23 Hoofdstuk X. Oorlog in Portugal. 524-533 Hoofdstuk XI. Expedities ter zee. Inneming en beleg van Gibraltar. Franse rechtervleugel. Id. in het centrum der geallieerden. Id. bij Oberklau. Aanvallen van Eugenius. Franse tegenaanval mislukt. Beslissing. Franse terugtocht en vervolging. Capitulatie der Fransen te Blenheim. Beschouwingen. Verliezen. Optreden van Marl borough en Eugenius. Resultaat van de slag. Werkeloosheid na de slag. Toestand van het Frans-Beierse leger. Terugtocht. Onderhandeling met Beieren. Beleg van Ingolstadt opgebroken. Beleg van Ulm. Mars naar de Rijn. Beleg van Landau. Verdrag van Ilbesheim. Detachement onder Marlborough naar de Moezel. Inneming van Trier. Beleg van Trarbach. Marlborough naar Berlijn. Ontvangst in Engeland. Weinig krachtige oorlog in de Nederlanden. Oorzaak hiervan. Detachement van Villeroy naar Duitsland. Kamp van Loen. Sterkte. Actie tegen de linies bij Wasseige. Wordt opgegeven. Stemming in het leger. En in het land. Mars naar Moll en Balen. Samenwerking met Sparre. Ruitergevecht. Bombardement van Brugge. Demonstratie tegen Antwerpen. Tweede poging tot het forceren der linies. Overgang over de Maas. Derde poging tot forceren der linies. Bombardement van Namen. Dinant bezet. Strooptochten tussen Maas en Sambre. Het leger bij St Truyen. Inneming van het fort Isabella. Ziekten in Vlaanderen. Kamp bij Hanneffe. Gedeputeerden in het leger. Afgezien van verdere actie. Detachement naar de Moezel. Kamp van Loen. Beschouwingen Vloot naar Lissabon. Het Portugese leger. Veldtochtsplan der ge allieerden. Berwick. Veldtochtsplan der Fransen en Spanjaarden. Grensvestingen ingenomen. Nederlanders onder Fagel. Inneming van Castel Branco. Gevecht bij Sarzedas. Fransen over de Taag. Tegenoffensief van Das Minas. Gevecht bij Idanha. Beleg van Castel Da Vide. Zomerkwartieren. Gebreken aan Franse zijde. Herfstoffensief der geallieerden. De Agueda door Berwick ver dedigd. Winterkwartieren. Kruistocht bij kaap St Vincent. Aanslag op Barcelona. Inneming van Gibraltar. Slag bij Malaga. Beleg van Gibraltar. Hessen-Darmstadt. Pointis verlaat de baai. De geallieerden meester van de baai. Aanslag van Bucaro. Nederlandse troepen in Gibraltar. Het beleg voortgezet. XV

NIMH | 1956 | | pagina 19