BOEK IY DE VELDTOCHTEN VAN 1705 537-553 Hoofdstuk I. Algemene toestand. Voorbereidingen tot de veldtocht. 553-573 Hoofdstuk II. Marlborough aan de Moezel. 373-384 Hoofdstuk III. De veldtocht in de Zuidelijke Neder landen. Beleg van Hoey. £84-379 Hoofdstuk IV. Tweede beleg van Hoey. Gevecht bij Heylissem. Resultaten van het afgelopen jaar. In Italië overmacht aan Franse zijde. Cevennes. Besprekingen over vrede. Wervingen aan Franse zijde. Verdeling der strijdkrachten. Plan der geallieerden. Offen sief aan de Moezel. Moeilijkheden met de Kreitsen. Krijgsgevange nen uitgewisseld. Winterkwartieren aan de Moezel. Noyelles. Maatregelen van Villars. Idem van de geallieerden. Artillerie. Marlborough in Den Haag. Contact met de prins van Baden. Het leger bij Maastricht. Actie van Villars aan de Saar. Franse strijd krachten. Afmars naar de Moezel. Vertraging van het openen der veldtocht. Slangenburgs bezwaren. Partijgangers. Overlijden van de keizer. Zending van Cadogan. Geldermalsen. Almelo. Vertraging inzake de artillerie. Marlborough naar Rastadt. Geallieerden bij Trier. Villars bij Sierck. Krijgt versterking. Die van Marlborough blijft uit. Moeilijke toestand. Opmars naar Sierck. Marlborough stelt voor, naar Brabant terug te keren. Redenen. Houding van de Staten. Opinie in het leger. Mars naar Brabant. Fransen bezetten Trier. Villars verdeelt zijn leger. Ouwerkerk in het kamp van Loen. Villeroy. Sterkteverhoudingen. Beleg en inneming van Huy door de Fransen. De Fransen bezetten Luik. Marlborough terug. Villeroy ontruimt Luik. Hoey hernomen. Marlborough wil de linies forceren. Tegenstand der Nederlandse generaals. Mars naar Heylissem. Gevecht aldaar. Bezetten van Leuven verzuimd. 399-612 Hoofdstuk V. Actie aan de Dyle. Beide legers bij Leuven. Stelling aan de Dyle. Plan van Marl borough en oppositie ertegen. Actie bij Neerijssche. Overgang gestaakt. Redenen. Marlborough's verontschuldiging. Vraagt vrij stelling van het houden van krijgsraad. Slangenburg. Deze wendt zich tevergeefs tot Heinsius en de Staten. XVI

NIMH | 1956 | | pagina 20