61 2-63 s Hoofdstuk VI. Actie in Vlaanderen. Marlborough aan de IJsschezijn strijd met Slangenburg. 63^-6^0 Hoofdstuk VII. Laatste phase van de veldtocht. 63-0-670 Hoofdstuk VIII. Het Iberisch Schiereiland. 670-672 Hoofdstuk IX. Krijgsverrichtingen in Italië en aan de Bovenrijn. 673-783 Bijlagen. 783-786 Sommaire. 787-788 Summary. Kamp van Bossut. Inval van Sparre in Vlaanderen. Zending van Hompesch. Volmacht aan Marlborough voor enkele marsen. Mars naar Genappe. Het leger bij Overijssche. Conflict Marlborough- Slangenburg. Aanval vindt geen voortgang. Beschouwingen. Protest van Marlborough bij de Staten. Strijd in den lande. Stemming in Engeland. Zending van Buys. Conferentie te Turnhout. Slangen burg verlaat het leger. Marlborough's houding na het conflict. Beklaagt zich bij de Staten. Beleg en inneming van Leeuw. Plan voor verdere operatiën, door de generaals ingezonden. Ontevredenheidsbetuiging der Staten. Marlborough neemt weer deel aan de leiding. Het leger bij Aer- schot; daarna bij Herenthals. Marlborough naar Den Haag. Franse overval op Herenthals. Inneming van Diest door de Fransen. Inneming van Santvliet. Winterkwartieren. Villeroy's opinie over Marlborough. Marlborough naar Wenen en Berlijn. Pointis verdreven voor Gibraltar. Het beleg opgebroken. In neming van Valencia de Alcantara. Idem van Albequerque. Tessé ontwijkt de slag. Geallieerde vloot naar Barcelona. Peterborough. Bestorming van Montjuich. Beleg van Barcelona. Capitulatie. Opstand in Catalonië. Valencia voor Karei III. Beleg van Badajoz. Fagel. Ontzet door Tessé. Einde van de veldtocht. Vorderingen van Vendome in de Povlakte. Nizza; Verrua. De Groot-prior aan de Mincio. Eugenius van Savoye omtrekt de Mincio-linie. Slag bij Cassano. Beleg van Turijn verhinderd. Marsin aan de Moder. Geallieerden achter de Lauter. Aanval van Villars op de Lauter-linie afgeslagen. De prins van Baden werpt de Fransen uit de Moder-stelling. Hij neemt Drusenheim en Hagenau. xvii

NIMH | 1956 | | pagina 21