In de vroege morgen van de 27e ging Coehoorn tot de aanval over op de linies bij het fort Calloo's hoek. De niet meer dan 1 go man sterke bezetting bood slechts zwakke tegenstand. Na de inneming werd het fort St Anthonishoek aangetast, dat zich 'op discretie' overgaf zodra enige artillerie in stelling was gebracht; de gehele actie, waarbij een kapitein, een luitenant en pl. min. 70 man gevangen waren genomen, had slechts drie a vier man gekost. Drie Zwitserse bataljons onder de brigadier Courten, te laat uit Antwerpen ter ondersteuning gezonden, konden niet anders doen dan zich achter het kanaal dat van Kieldrecht naar de Schelde loopt, opstellen, teneinde een verder doordringen naar de forten de Parel en St Marie te voorkomen. Coehoorn gaf, volgens afspraak, door het in brand steken van enige huizen kennis van het welslagen aan Obdam en Schratenbach Deze laatste was om vijf uur 's morgens uit Hulst getrokken met goo man van de bezetting en de regimenten Pallandt en Torsay benevens, naar wij vermeld vinden, 4 kanonnen, 20 mortieren en de nodige wagens met ladders, munitie en gereedschap. Om 9 uur kwam men aan een werkje, dat, naar de beschrijving, gelegen moet hebben in de inspringende hoek welke de linie maakt tussen de forten Bedmar en St Jan. Het werd, na tweemaal lossen van het ge- LIEFKENSHOEK EN OMSTREKEN .ULO, DOEL Atlas van Fricx x) Brief van Hop, Lillo 27 Juni, bij Van Sypesteyn p. 200, en Eur. Merc. p. 71Europ. Merc. p. 73 (brief uit Bergen op Zoom, 27 Juni). 287

NIMH | 1956 | | pagina 315