Goor antwoordde, dat hij de machtiging der Staten nodig had en zond het verzoek de 16e Juli met een expresse-koerier naar Den Haag, waar het de 21e werd ontvangen. De officier, die de brief overbracht, kreeg echter de opdracht mee, de Staten aan te raden, liever het gehele detachement, met uitzondering van de drie Palt- sische bataljons, naar de Donau te zenden. Goor voelde er blijkbaar niet voor, dat zijn korps zou worden 'gesepareert'De Staten vroe gen het advies van Ouwerkerk, toenmaals in het kamp te Loenhout. Dit advies, gedateerd op de 23e, was reeds de 24e 's avonds in han den der Staten, waarna zij de 26e order aan Goor zonden, om met de x 2 bataljons van de Staat te ageren volgens de aanwijzingen van de prins van Baden. Goor ontving de machtiging de 30e; juist een halve maand was dus met het vragen en verlenen ervan gemoeid ge weest x). Reeds de 31e Juli ging hij op mars met de gevraagde 8 bataljons. De 12e Augustus was hij te Siessende 17e in het leger van de prins van Baden te Haunsheim, N.W. van Dillingen. Beinheim bleef voor lopig nog achter met de 7 resterende bataljons. Omstreeks half Augustus werd deze met 4 Nederlandse bataljons ontboden; de 23e voegden zij zich te Westerstetten bij het detachement, terwijl de drie Paltsische (Nassau-Weilburg, Barbo en Benthem of Venninger) in de linies achterbleven en ter beschikking kwamen van de generaal Aubach. Het detachement, dat nog tal van wederwaardigheden zou bele ven, bestond toen uit de volgende bataljons Goor Nederlanders Wilckes id. Beinheim id. Sturler Zwitsers (nationale troepen) Dumont Hessen Prins Wilhelm (Hessische garde) id. Schepping id. Schwerin Mecklenburgers Varennes Pruisen Heidebreck (voormalig Janus) Brandenburg-Anspach Seckendorf id. ScHLABRENDORF id. Goor aan St.Gl, kamp van Bihel, 16 Juli St.Gl 7158; 'Feldzüge' p. 336, 706, 707; Seer. Res. St.Gl 21, 24, 26 Juli; Goor aan St.Gl, kamp van Bihel 30 Juli, met bijlage: 'Bataillons die onder 't commando van den Generaal Major Goor nae Swaben marcheren sullen, en de 31 Juli uyt het campement bij Bihel vertrecken' (vgl. hierbij 'Feldzüge' V-704). 378

NIMH | 1956 | | pagina 406