De vreemde troepen zijn de volgende In Staatse dienst Brandenburg-Anspach2 4 Mecklenburg2 Hannover en Zeil6 11 Hessen-Kassei 3 Palts7 8 Munster2 2 In Engelse dienst Hannover8 14 In gemeenschappelijke dienst Denenxo 21 Pruisen4 Hessen-Kassei IO Van de Staatse nationale regimenten waren er vijf bestemd voor de vloot. Bij de aanvang van de veldtocht bevonden zich 1 2 Britse regimenten infanterie in het kamp bij Rozendaalde overige Britse troepen arriveerden successievelijk, de laatste eerst eind Juni. Ook sommige van de andere vreemde contingenten kwamen pas na ver loop van tijd in het leger. Daarentegen nam Pruisen, behalve met de genoemde subsidietroepen, van de aanvang af met een vrij sterk eigen contingent aan de veldtocht deel, met name aan het beleg van Keizersweert 2). De aanvankélijke verdeling en opstelling der geallieerde mobiele troepen was als volgt In een kamp te Mühlheim (bij Keulen): 14 bataljons en 20 eska drons onder de prins van Nassau-Saarbrugge. Te Maastricht 12 bataljons en 14 eskadrons onder luit.-generaal Dopf. Bij Goch, met hoofdkwartier te Xanthen: 16 bataljons en 33 eskadrons onder luit.-generaal t'Serclaes de Tilly. Bij Rozendaal: 16 bataljons en 39 eskadrons onder de luit.-generaal Godard van Reede-Ginkel, graaf van Athlone. Hierbij bevonden zich de 12 Engelse bataljons. In Vlaanderen 8 bataljons onder luit.-generaal Menno van Coe- hoorn 2). 42 bataljons eskadrons 1) R.v.St. 1897: 'Dénombrement des troupes a la solde des Etats Generaux qui servent aux Pays Bas avec la manière qu'elles ont été augmentées et diminuées chaque année, depuis le commen cement de la guerre'Een zelfde 'dénombrement' van de Britse troepen in de Nederlanden. 2) St. Leger VII-174. Bij de 8 bataljons in Vlaanderen moeten nog de garnizoenen worden opgeteld. Zo bedroeg in Augustus de gehele sterkte 14 bataljons en een regiment dragonders.

NIMH | 1956 | | pagina 64