bijlage io. Zie pag. 112. CONCEPT VAN INSTRUCTIE VOOR DE HEEREN GEDEPUTEERDEN TE VELDE (Seer. Res. St.Gl 7 Juli 1702 x) 1. De voornoemde Heeren Gedeputeerde sullen in het uijtvoeren deser Commissie alleen voor oogen hebben ende betrachten den dienst van den Staat der Vereenichde Nederlanden in het algemeen, sonder meer te reflecteren op het voordeel, off op de sekerheijt van de eene provincie, als van de andere. 2. Sullen sigh reguleren naer de resolutien en orders die haer van tijt tot tijt, door haer Hoogh Mogenden sullen toegesonden werden, ende besorgen dat de Generaelspersoonen en verdere Officieren deselve, voor soo veel hem aengaet, executeren met behoorlijke spoet ende exactitude. 3. Sullen bewaren de hoocheijt en het respect van de Staat niet alleen ten opsicht tot desselfs eijgen Generaels en Militie, maer insonderheijt mede met opsicht tot de Capiteijn Generael vande Legers van Hare Majesteijt de Conin- ginne van Groot Brittannien, en sijn onderhebbende Trouppes. 4. Sullen goede correspondentie houden met denselven Capiteijn Generael en met hem overleggen, en naer ingenomen advijs vanden Commanderende Generael van de Trouppes van den Staat, welcke gevoecht sijn, off nogh sullen gevoecht werden bij het Leger, gecommandeert werdende door den gemelten Capiteijn Generael, en met denselven besluijten all hetgeene de Crijchsoperatien, de subsistentie en conservatie van wedersijts trouppes, ende de bevorderingh vanden gemeenen dienst van Hoochstged. Hare Majesteijt en desen Staet betreft. 4. En dewijle een gedeelte der Trouppes van sijne Conincklijcke Majesteijt van Pruijssen, en van desen Staat by provisie sal blijven aende Oostzijde vanden Rhijn, om te dienen tot bewaringe van deselve, volgens het Concert gehouden hier in den Hage den vijff en twintichsten der voorleden Maend, sullen de ge- melte Heeren Gedeputeerden mede houden en besorgen, dat door de Generaels gehouden werde goede correspondentie met den Generael commanderende de Trouppes van Hoochgedachte sijne Majesteijt. 6. Doch voor all sullen sij goede correspondentie houden met de Generaels vanden Staat, en bijsonder met den Heere Grave van Athlone, Generael van de ruijterije, off met dengeene die in sijne absentie sal commanderen de trouppes, welcke gevoecht sijn, off nogh sullen gevoecht werden bij het Leger, gecom mandeert werdende door den gemelten Capiteijn Generael, de consideratien en advijs vanden gemelten Heere Grave van Athlone, off vanden Generael in desselfs absentie commanderende, innemen op alle saken van gewicht, en hem inde uijtvoeringe van sijn last assisteren met raad ende daet. 7. Gelijck sij mede sullen innemen de consideratien en het advijs vande andere subalterne Generaelspersonen, soo menichmael als sij het sullen nuth ende noodigh achten. Is ongewijzigd vastgesteld bij Res. St.Gl 21 Aug. 1702. 699

NIMH | 1956 | | pagina 739