8. In cas van verscheijdentheijt van Sentimenten tusschen den gemelten Capiteijn Generael, ende den Heere Grave van Athlone, off den Generael die in desselfs absentie sal commanderen de trouppes van den Staat in het gecombi neerde Leger, sullen sij arbeijden, om deselve te brengen in het sentiment welck sij nae gehouden overlegh met den gemelten Capiteijn Generael en ingenomen advijs vande presente Generaels vanden Staat, sullen oordelen meest over een te komen met den dienst en met de seeckerheijt der gemeene sake, en niet konnende deselve brengen tot dat sentiment, sullen sij soodanige ordre geven aenden Heere Grave van Athlone, off aende Generael welcke sal commanderen in desselfs absentie, als sij zullen vinden te behoren mits gaende daerin met alle mogelijcke bescheijdentheijt, wel overwegende het gewicht en het gevolch der saecken, en gevende van alles aenstonts kennisse aenden Griffier van Haer Hoogh Mogende Vergaderinge. 9. Sullen door alle bequame middelen trachten te conserveren een goet verstant soo tusschen haer, en den gemelten Capiteijn Generael, als tusschen wederzijts Generaels en Trouppes, en te voorkomen, off wegh te nemen alle wantrouwen en questien. 10. Sullen brengen ter deliberatie van Haer Hoogh Mogende alle saken van gewicht, soo wanneer de tijt het lijden kan, ende de saken sijn van die natuijr, dat daerop hier geresolveert kan werden en sullen distinctelijck overschrijven, niet alleen alle de consideratien opde saken vallende, maer oock de advijsen vande respective Generaels. 11Sullen de handt daeraen houden, dat de Generaels, Officieren ende Troupes vanden Staat in het gecombineerde Leger, hebben ende houden den rangh welcke haer toekomt, en dat dezelve in alle detachementen en andere voorvallen getracteert werden opden voet vanden voorleden oorlogh. 12. Soo wanneer 'er behalven het gecombineert Leger, een tweede Leger, off een notabel Corps mocht geformeert werden, en gestelt onder het Comman- dement van een Generael vanden Staat, sullen sij niet alleen met denselven houden goede correspondentie, gelijck boven geseijt is, maer oock innemen desselfs consideratien ende advijs, op alle saken van gewicht, wanneer de tijt het lijden kan, en ten dien eijnde als het bequamelijck geschieden kan, een off meerder uijt haer getal deputeren, om mondelingh overlegh met denzelven te plegen. 13Ende sullen vervolgens mogen aen hem senden soodanige ordres, als sij, naer gehouden concert met den Capiteijn Generael en ingenomen advijs vande commanderende Generael vande Trouppes vanden Staet, off (soo sij bij voorvallende gelegentheijt souden ongeraden vinden om sonderlinge rede nen, rakende der Landen dienst, te concerteren met den gemelten Capiteijn Generael) nae ingenomen advijs vande aenwesende Generaels, sullen vinden te behoren. 14. Sullen besorgen dat aende Gouverneurs, Commandeurs ende Officieren tijdige advertentie gegeven werde van alles, daervan dezelve sullen moeten kennis hebben, om in haer aenbevolen post te betrachten den dienst en securi- teijt van den Staat. 700

NIMH | 1956 | | pagina 740