bijlage 28. Zie pag. 305-, (A.R.A., Aanwinsten 1893-, IV, Nr 7). Vragen geformeert op de Lecture vande brief vande Heer van Obdam vande 1 Julij 1703 en op het berigt bij hem overgegeven aende Heeren Gedeputeerden van haer Ho.Mo. den 20 derselver maend. De Heer van Obdam heeft den 18 December 1703 op ieder vraeg geantwoord, en den 2 1 daer aen geeluci deert tgeen volgd. Off hij zelf niet is wesen re- cognosceren de securiteijt van het Campement van Ekeren, soo neen, waerom hij het heeft laten aencomen opde versee- ckering, die hem door anderen gegeven wierd? Dat hij den eersten dag is wesen recognos- ceren de securiteit van 't campement tus- schen hetselve en de vijandelijke liniën. Hoe het bijkonst dat hij niet als over de middag is geadverteert geweest van 't aennaderen van den vijand? Off'er geen partijen uijtge- sonden sijn geweest. Soo niet, waerom niet. 2, 3 en 4 Dat hij alle dagen heeft partijen uijtgesonden sonder intermessie, sijnde de ene partije niet ingecomen of de andere is uijtgegaen, Dat 4, a 6 man vande vrije Compe vande Captn Charles van Westkerken, gedeguiseert uijtgesonden sijn nade kant vande Demer, waervan maer een is terug gekeerd, die rap porteerde dat hij eenige vijandelijke ruijterije gesien had tusschen Diest en Tienen; sijnde de andere door de boeren doedgeslagen, of gewond, volgens berigt vanden Capitein. Dat de barièren vande linien sijn geslooten gehouden door den vijand, sulcx dat nie mand daerin of uijt kon komen, als met haer permissie. Dat een Brabants priester, waermede men correspondeerde, ontdeckt en gevangen sijn de, sig met een mes verdaen heeft, na het rapport van een tamboer major uijt het regiment van Friesheim. Dat'er gebreck aen partij-gangers en handen in 't leger geweest is. Waerom de bagagie niet is ver- sonden geweest, maer een groot gedeelte daervan tentijde van het gevegt, gestaen heeft op den dijk tusschen Ekeren, en den Hoeck daer het kanon gestaen heeft? Dat hij praecise ordre gegeven heeft tot het versenden vande groote bagagie, dat het grootste gedeelte ook versonden isdat hij zelfs maer 4 wagens van 8 bij sig gehouden heeft: dat de vreemde troupen zeer veel bagagie en sleep hebben; en dat het em- barras niet alleen gecomen is vande bagagie- 729

NIMH | 1956 | | pagina 769