bijlage 44. Zie pag. VAN WELDEREN AAN DE STATEN-GENERAAL (St.Gl 7023-) Castel Blanco den 29 Maey 1704 Hoogh Mogende Heeren Mijn Heeren ick vinde mijn verplight, om U Ho.Mog. met alle onderdanighste respect kennisse te geeven, als dat ick met het Regiment van den Lt Generaal Baron van Fagel en dat van den Hertogh van Holstein Norburg die sedert drie daegen tusschen Sarzedo en Sobrera Formosa op het geberghte gestaen hadden, om de passage van den vijant te beletten, die op den 27 Maey smorgens met den dagh sigh met een groot detachement infanterie, cavalerie en dragonders nevens enige companien grenadiers, alle gecommandeert door den Lt Generael Marquis de Tuij, liet sien, waerop de dispositie wierd gemaeckt, soo als de Generael daeghs van te voren geordonnert had, om den vijant af te waghten, die daerop aenstonds drie detachementen deden, om ons op de reghter en lincker handt, soo wel als van vooren te attaqueeren en te coupeere, waerna den generael Baron van Fagel ordre gaf dat de Regimenten souden retireren, waer meede ick een uijr ver gekoomen sijnde, wierden de Regimenten van alle kanten door de cavalerie en dragonders, waer op de infanterie seer nae volghde, geattaquert, en nae alle gedaene resistentie die men van de troupes kost ver- waghten, waer van ick mijn niet genoegh kan louweeren, door de voorn, troupes omvergeworpen en alsoo de eene nae de ander gevangen; beyde de regimenten hebben in het geveght omtrent 30 of 40 doden als gequetste soldaten bekoomen, ick heb op de lijst van de gevangen officieren, die ick mij de eer geeve van aen U.Ho.Mog. met alle onderdaenigheit hier bij te voegen, aenge- teijkent die geene die gequetst sijn, gelijck ick oock een copi sende van den brief die ick aen den Generael Baron van Fagel geschreeven hebbe. Ick kan tot noch toe aen U Ho.Mog. niet notificeren de plaets waer nae toe wij sulle gebraght worden, maer sal niet naelaeten, daer gekoomen sijnde, om U Ho.Mog. daer van aenstons kennis te geven, ingeval mijn daer toe permissie verleent wordt. Waer meede U Ho.Mog. in de Protectie des Alderhooghsten bevelende, verblijve met een onderdanigh respect Hoogh Mogende Heeren, Mijn Heeren U Ho.Mog. onderdaenighste en seer gehoorsaeme dienaer G. v. Weideren 7 £9

NIMH | 1956 | | pagina 799