10e. Een door de Chef van de Franse Service Historique de l'Armée de terre te Parijs welwillend beschikbaar gesteld concept, getiteld: „La Vile Armée 1939-1940", alsmede afschrift van de correspondentie, die in April 1940 is gevoerd tussen generaal Georges, commandant van het noordoostfront en generaal Gamelin met betrekking tot de operatie van het 7e Leger, in verband met de gewijzigde Nederlandse plannen. 11e. Buitenlandse literatuur, waarvan hier slechts worden genoemd: a. Général Gamelin, Servir. b. Lerecouvreux, L'Armée Giraud en Hollande (1939-1940). c. Jacques Minart P. C. Vincennes Secteur 4. d. Général van Overstraeten, Albert I, Leopold III. Vingt ans de politique militaire beige. e. Generalfeldmarschall A. D. Albert Kesselring. Soldat bis zum letzten Tag f. Alkmar von Hove. Achtung Fallschirmjager. g. Friedrich August von Metsch. Die Geschichte der 22 Infanterie Division. Aangezien op 14 Mei 1940 de archieven op bevel van de O.L.Z. voor een groot deel werden vernietigd, kon een reconstructie van de bevelvoering van de O.L.Z. niet op tijdens de gevechtsdagen opgemaakte documenten van het Algemeen Hoofdkwartier worden gebaseerd. Bij de reconstructie is echter rekening gehouden met inlichtingen, verstrekt door generaal b.d. Reynders, de oud-Chef van de Staf van de Landmacht van het Algemeen Hoofdkwartier uit de periode, dat generaal Winkelman O.L.Z. was en het oud-Hoofd van de sectie operatiën van het Algemeen Hoofdkwartier. Hieronder volgt de indeling van de beschrijving van: „De strijd op Nederlands grondgebied tijdens de Wereldoorlog II", waaruit tevens blijkt, welke plaats dit boek daarin inneemt Hoofddeel I. De voorgeschiedenis van 1922-1939. Hoofddeel II. De mobilisaties van grens- en iojsttroepen in 1938 en 1939 en DE ALGEMENE MOBILISATIE IN 1939/1940. Hoofddeel III. Nederlands verdediging tegen de Duitse aanval van 10-19 Mei 1940. Deel 1. Inleiding en Algemeen overzicht van de gevechtsdagen van 10- 19 Mei. 0 In de voor 1955 verschenen boekwerken was de indeling enigszins anders. De inleiding van Hoofddeel III is thans opgenomen in Deel 1, waarvan de benaming is gewijzigd. Deel 8 van Hoofddeel III heeft een andere benaming gekregen en de Aanhangsels zijn vervallen. Het vroeger opgenomen Hoofddeel IV is met andere omschrijvingen thans opgenomen als Hoofd deel IV en Hoofddeel V. VI

NIMH | 1957 | | pagina 10