Kolonel Dario richtte zijn cp. in ten Z. van Tilburg en had te 5.00 a 6.00 een onderhoud met de Nederlandse T.B.N.Br. op diens cp., te Tilburg. Deze had te voren reeds te Breda de hierna vermelde bespreking gevoerd met luitenant-kolonel Lestoquoi. De kolonel lichtte de T.B.N.Br. in omtrent de Franse operaties en vernam, dat Duitse parachutisten de Moerdijkbruggen in handen hadden, dat de Duitse opmars over geheel Noord-Limburg in gang was, de bataljons aan de Maas waren vernietigd en de troepen uit de Peel-Raamstelling werden teruggenomen op de Zuid-Willemsvaart. Aan een verzoek van de T.B.N.Br. om versterkingen te zenden naar Weert en 's Hertogenbosch kon de kolonel niet voldoen. Wel waren verkenningen uitgezonden naar 's Hertogenbosch en Eindhoven. C.-l D.L.M. ontving bevel (van 11 Mei 4.20) zich op de linker vleugel te dekken, waartoe de Gr. de Beauchesne onder zijn bevel werd gesteld. Deze was echter nog niet aangekomen. Gevolg gevende aan daartoe ontvangen bevel, zond C.-6 R.C., kolonel Dario, te 8.50 een detachement onder bevel van majoor Michon, sterk ongeveer 200 man en bestaande uit een eskadron fuseliers (van 4 R.D.P.), twee pelotons pantser wagens en een peloton motorrijders van 6 R.C. naar de Moerdijkbruggen ter ver kenning en ter beveiliging van de linkerflank. Dit detachement kreeg ten N. van Breda contact met 6 G.B., het Nederlandse bataljon, dat tegenover de parachu tisten lag, waarvan de commandant verzocht, hem bij de aanval op de Duitsers te steunen. C.-l D.L.M. had zijn commandopost te Oost-Malle gevestigd, waar de Neder landse T.B.N.Br. verbinding kwam opnemen1), en hem verzocht, de Franse opmars te doen doorzetten tot de Zuid-Willemsvaart. Uit het overleg kwam een overeenkomst tot stand, inhoudende dat de terug trekkende Nederlandse troepen de lijn Tilburg - 's Hertogenbosch zouden be zetten en het front van de Fransen, alsmede de Franse opmarswegen, voornamelijk de weg Tilburg - Breda - Roosendaal, zouden vrij houden. Groupement Lestoquoi Deze groep reed over Antwerpen, kreeg een Belgisch officier 2) als tolk mede en kwam te ongeveer 22.00 aan de Nederlandse grens bij Zundert. De mars naar Breda werd enige uren opgehouden door een drietal versperringen, die door de Nederlanders op de wegen waren aangebracht. Luitenant-kolonel Lestoquoi reed op aanwijzingen van burgers over een landweg vooruit naar Breda, waar hij op het gemeentehuis de Nederlandse gep. generaal- majoor der genie Hardeman en de gemeentesecretaris trof. Eerstgenoemde nam contact op met de Nederlandse T.B.N.Br., die juist op weg was naar Breda en kon worden opgevangen. 163 Volgens: l'Armée Giraud en Hollande te 7.20. In „La Vile Armée", samengesteld door de Franse Service historique de l'Armée wordt deze conferentie niet vermeld. 2) Luitenant Hautecler.

NIMH | 1957 | | pagina 183