Antwerpen in de richting van Breda te doen oprukken en te 8.20 werd bevolen, dat de hoofdmacht van 25 D.I.M. de mars te 15.20 zou voortzetten, zodat de Schelde in de nacht van 11 op 12 Mei kon worden overschreden. Bij 1 D.L.M. was op 11 Mei te 10.50 4 R.D.P., gesteund door twee Afdelingen' 7,5 cm van 74 R.A., in stelling ten zuiden van 6 R.C. tussen het Wilhelminakanaal ten Z.O. van Tilburg en het kanaal v. Turnhout ten O. van deze stad. De voorste bezette lijn liep dus van Oosterhout langs het Wilhelminakanaal naar Tilburg, vandaar naar het zuiden tot het Zijkanaal van Turnhout. In de loop van de namiddag van 11 Mei bereikten de voorhoeden van 25 D.I.M. Breda en de omgeving van Zundert. In de driehoek Antwerpen - Breda - Turnhout stonden de troepen aan lucht aanvallen bloot, die gevoelige verliezen veroorzaakten. In de namiddag trokken Nederlandse troepen in westelijke richting terug in de richting van de Belgische grens en van de Zeeuwse eilanden. De berichten over de ernstige toestand in Holland ten noorden van de Maas- Hollandsdiep, de zwakke weerstand van de Nederlandse troepen in Noord-Brabant, de opmars van sterke Duitse troepen door Noord-Limburg en op de as Maastricht- Tongeren en de sterke druk, die op het Franse le en 9e Leger werd uitgeoefend, waren voor de Franse opperbevelhebber generaal Gamelinx) aanleiding op 11 Mei 13.20 aan C-7e Leger te seinen: Op grond hiervan gaf C.-7e Leger op 11 Mei een bevel uit aan C.-I C.A., C.-l D.L.M. en Gr. de Beauchesne 2). Volgens dit bevel moest - I C.A., beschikkende over de Gr. de Beauchesne voor beveiliging naar het noorden en tegen Moerdijk, de as Tilburg - Woensdrecht afsluiten, ten minste aan de Mark; - 1 D.L.M., Turnhout en het Zijkanaal van Turnhout vasthoudend, de as Turnhout - Lilloo afsluiten. C.-I C.A. gaf daarop opdracht: - aan de Gr. de Beauchesne, een defensief front te bezetten aan de Mark ten N. van Breda en aan het Wilhelminakanaal tot Geertruidenberg; bovendien het bruggenhoofd Moerdijk uit te schakelen en verbinding met de Nederlanders te Dordrecht op te nemen - aan 25 D.I.M., een defensief front te bezetten aan de Mark van Breda (inb.) tot Wortel (ten O. van Hoogstraten), waar verbinding moest worden gehouden met 1 D.L.M. 166 „De ne pas s'engager, au - dela de Breda, d'ou la Vllème Armée est d'ailleurs en état d'aider les Hollandais a reprendre le pont de Moerdijk, et de reprendre la liaison avec eux". Deze was ongeveer 13.00 door de Nederlandse O.L.Z. telefonisch op de hoogte gesteld en hem was verzocht, de Moerdijkbruggen van het zuiden uit te doen vermeesteren. 2) Kolonel de Beauchesne ontving het bevel te Middelburg door middel van een officier van het H.K.-7e Leger, die Antwerpen te 17.50 verliet.

NIMH | 1957 | | pagina 186