Op het vliegveld landde slechts een gedeelte van 6 en 8/I.R. 65 en een deel van de 13e Comp. (die voor Ockenburg was bestemd). Het bombardement van het vliegveld had meer morele dan materiële uitwerking gehad. De verdedigers aan de N.zijde hielden stand, terwijl die aan de Z.zijde werden overmeesterd. Hoewel het vliegveld tijdelijk (voor wat het zuidelijke deel betreft) in Duitse handen was, moest de weerstand worden opgegeven, toen de Nederlanders met steun van artillerie de aanval inzetten. Een groep Duitsers ter sterkte van ongeveer 200 man bevond zich nabij Over- schie onder bevel van de divisiearts (Oberfeldarzt Wischhusen). De divisiestaf landde op en nabij Ockenburg, de radiosectie elders. Ockenburg Volgens het schema moesten hier landen Behalve de valschermjagers landde op het vliegveld C.-II/I.R. 65 en de 5e Comp., terwijl het gehele wielrijderseskadron (waarvan twee secties op Valken burg hadden moeten neerkomen) aankwam. De gelande vliegtuigen versperden het veld. De divisiestaf landde met het grootste deel nabij Ockenburg in de duinen, met de rest op het vliegveld. Ook een deel van de staf van A.R. landde hier, alsmede de 3e Comp. van Pionierbat. 22, die voor Valkenburg was bestemd. 7/1.R. 65 is na lang rondvliegen op Waalhaven geland. Nadat het vliegveld aanvankelijk door de Duitsers was bezet, werd het in de loop van de dag door de Nederlandse troepen heroverd en de Duitsers werden weg gedrongen naar het bosterrein Ockenrode, waar zij zich onder leiding van C.-22 Div. naar alle zijden ter verdediging inrichtten. Volgens Gesch. 22 Div. waren zij als volgt opgesteld N. rand: Wielr. Esk. onder Pollay1). W. rand: Delen van de Div. staf en 5/1.R. 65 (onder Langmann). Z. rand: Valschermjagers en delen van de verkenningssectie van I.R. 65 (onder Roon). O. Rand: C.-II/I.R. 65 en delen van de Div. staf. Reserve: Staf-II/A.R. 22 en 3/Pi.Bat. 22 (Klemme) (onder bevel van Thoma). 192 4.50 Een sectie van 6/F.S.J.R. 2. 5.20 St.- en 5e Comp. van II/I.R. 65. 6,05 C. en een sectie van een wielrijderseskadron. 9.26 7/I.R. 65. 11.09 St./A.R. 22. 12.49 13/I.R. 65 (Pantserafweercomp.). 16.48 Sectie van de Nachschubkomp. Gewezen Olympisch kampioen-dressuurruiter.

NIMH | 1957 | | pagina 212