In de Aufmarschanweisung is niets vermeld omtrent de overvalpatrouilles, be horende tot het Bataillon zur besonderen Verwendung (z.b.V.) Nr. 800, die zijn ingezet tegen de bruggen bij Zutphen, Westervoort, tegen die over het Maas-Waal kanaal en die over de Maas bij Gennep, en evenmin iets omtrent de onderneming te water tegen de bruggen bij Nijmegen, genoemd: Troj. Pferd. Deze opdrachten zijn afzonderlijk gegeven. Deze ondernemingen zullen worden vermeld bij de beschrijving van de leger korpsen. Omtrent het luchtwapen blijkt uit een bijlage, dat voor de samenwerking met C-18e Leger was aangewezen de Generalmajor z.b.V. Putzier van Luchtvloot 2. Zijn taak was in de Aufmarschanweisung van C.-18e Leger als volgt omschreven Medegedeeld werd, dat jachtvliegtuigafdelingen, op 10 en 11 Mei tussen de Zuiderzee en de Waal ingezet, voor zoveel zij niet elders een opdracht hadden, in beperkte mate de gevechtsverkenning van het 18e Leger zouden beveiligen. De operatieve luchtverkenning tegen België en Frankrijk had door de zorg van C.-Legergroep B plaats, terwijl C.-18e Leger moest zorgen voor luchtverkenning in het gebied ten N. van de lijn Venlo, Nederweert, Neerpelt, Mechelen, Termon- de, Neuzen, Vlissingen en ten W. van de lijn O. rand Zuiderzee, Utrecht, Tilburg, Turnhout. Cn.-X en XXVI L.K. moesten zorgen voor de luchtverkenning in hun opmars vakken ten O. van laatstgenoemde lijn. C.-18e Leger beschikte over een (versterkt) Aufklarungsstaffel (Aufkl. Staffel 7 (F) L.G. 2); C.-X L.K. had de beschikking over Aufkl. Staffel 4 (H) 23; C.-XXVI L.K. over Aufkl. Staffel 4 (H) 21 200 a. de opmars van geallieerde vijandelijke strijdkrachten uit het gebied om Antwerpen in noorde lijke of noordoostelijke richting tot het verlenen van hulp aan de Nederlanders vertragen door aanvallen op marcherende colonnes, transporten en troepenuitladingen; b. de vijandelijke luchtstrijdkrachten in hun luchthavens aangrijpen en er onder houden, in het bijzonder een ingrijpen en zich vestigen van Brits-Franse luchtstrijdkrachten in het Nederlandse gebied verhinderen; c. met Kampfgeschwader 4 in onmiddellijke samenwerking met XXVI L.K. de aanval van dit Korps tegen- en door de Peelstelling en de Zuid-Willemsvaart uit de lucht ondersteunen door bestrijding van gemasseerde vijand; d. bij het oprukken van het Leger door en over de overige versterkte stellingen en waterlopen, in het bijzonder door de Grebbelinie, het aanvoeren van vijandelijke reserves tegen het opmars- gebied van het Leger vertragen; e. de le Cavaleriedivisie eventueel bij haar bijzondere ondernemingen tegen het noordoostfront van de Vesting Holland ondersteunen. 0 De indeling der Vliegerkorpsen was van boven naar beneden in Geschwader, Gruppen en Staf fel, terwijl zij overeenkomstig hun taak werden onderscheiden in Aufklarungs-, Kampf- en Jagd- Verbande. De F Staffel dienden voor Fernaufklarung, de H Staffel voor tactische verkenning.

NIMH | 1957 | | pagina 220