b. DE AANVAL VAN DE le CAVALERIEDIVISIE De opdracht is vermeld op blz. 199. De gegevens, verkregen na het verschijnen in 1952 van het boekwerk- „De territoriale verdediging van de Noordelijke provinciën" geven in de details af wijkingen van hetgeen toen bekend was. De divisie stond onder bevel van General-Major Kurt Feldt en had de volgende samenstelling Achter de noordvleugel volgde de 5e Bt. van Flakreg. 361, een luchtdoel batterij van 8,8 cm. Bij de divisie was ingedeeld Pantsertrein Nr. 6. Ten slotte was bij de divisie ingedeeld het Sondercommando Stein. Dit bestond uit marinepersoneel onder bevel van Korvettenkapitan Stein en was verdeeld in 5 groepen. Aan de divisie zou steun in de lucht worden verleend door Luftgau XI. De divisie trad tegen Nederland op met drie groepen in voorste lijn en een in reserve. (Zie schets/kaarten Nrs. 1 en 2). 203 Staf Nachrichten Abteilung 86 (N.A. 86) Pionier Abteilung 40 (Pi.Abt.40) (Staf en twee Kompn.) Pantzer Jager Komp. 40 (Pz. J. Komp. 40) Brückenkolonne 40 (Bruko 40) Radfahrer Abteilung 1 (Radf. Abt. 1) georganiseerd als een Bataljon infanterie en dus bestaande uit: bevatte ons'waarvan Nr 4 het Mitr. Esk. was, dat zware mitrailleurs en granaatwerpers Reiter Brigade 1 (R. Brig. 1), bestaande uit: Staf en Reiterregimenten (R.R.) Nrs 1, 2, 21 en 22. Deze R.Rn. bestonden uit: Staf Pantzerspahtrupp (vermoedelijk 2 of 3 pantserwagens en motorrijders) Eskadron Nr. 9Cav. geschut Eskadron Nr. 10: Pantserafweergeschut Abteilung IStaf en Esks. Nrs. 12, 3, 4, waarvan Nr. 4 Mitr. Esk. was (mitrailleurs en gra naatwerpers) Abteilung IIStaf en Esks, Nrs. 5, 6, 7, 8, waarvan Nr. 8 Mitr. Esk. was. Reilend Artillerie Regiment 1 (Staf en minstens twee Afdelingen lichte artillerie). Trein (hierbij o.m. een munitiecolonne en een bedrijfsstoffencolonne, beide gemotoriseerd). Groep Max, bestemd voor Makkum voor de uitvoering van troepenvervoer over het IJsselmeer naar de Afsluitdijk ten westen van Kornwerderzand. Groepen Stahl en Standen, bestemd voor Stavoren voor de uitvoering van troepenvervoer naar wiermgermeer en Medemblik. Groepen Hans en Hanni, bestemd om zich over Leeuwarden en Zwolle naar Harderwijk en Nijkerk te begeven, teneinde een onderneming uit te voeren om de vleugel van de Grebbestelling tegen Huizen ten behoeve van X L.K.

NIMH | 1957 | | pagina 223