De scheidingslijn tussen de beide divisies liep x) zuid langs Borken, Lichten voorde, Steenderen, Brummen, Hal naar Station Loenen, vervolgens zuid langs Harskamp en Meulunteren, noord langs Scherpenzeel en Zeist. De aanval van de 227e divisie, onder bevel staande van generalmajor zickwolf De divisie zond drie snelle groepen vooruit: Snelle Groepen Noord, Midden en Zuid. Scheidingslijnen Tussen noord en midden: Enschede, Goor, Markelo, Bathmen, Deventer (alle oorden bij noord). Tussen midden en zuid: 3 km noordoost van Eibergen, zuid langs Neede, verder de Berkel. S.G.N., onder bevel van C.-S.S. Leibst. Adolf Hitler (S.S.A.H.), bestond uit: S.S. A.H. (min I en III), I/I.R. 328, 1/Pi.Bat. 227. Bij deze groep was geen artillerie ingedeeld (doch wel de zware en de lichte infanteriegeschutcompagnie en de Pantserafweercompagnie van de Standarte). De opdracht was, de bruggen bij Deventer en Zwolle onvermeld vermeesteren. De hoofdmacht moest naar Deventer oprukken; een afdeling, bestaande uit een met zw. mitr., infanteriegeschut, pioniers en een groep pantserwagens versterkte compagnie, moest naar Zwolle oprukken. Mocht de brug bij Deventer vernield zijn en de brug bij Zwolle intact, dan moest bij Zwolle de IJssel worden over schreden. De Groep moest na vermeestering van de (een) brug oprukken naar het Apel- doornsche kanaal. Pantsertrein Nr. 4, gevolgd door Troepentreinen 4 en 4a, waarmede I.R. 328 (min I) werd vervoerd, moest over Oldenzaal, Hengelo, Almelo naar Deventer rijden en, indien de brug niet vernield was, naar het Apeldoornsche kanaal. S.G.M. bestond uit: III/S.S. A.H., versterkt met een Comp. van Pz. Jag. Abt. 227, een Comp. van Pi.Bat. 651, een sectie inf. geschut, een deel van een bruggen- colonne en 12/A.R. 256 (Bt. van 15 hw.). Zij moest oprukken naar Zutphen, de brug nemen en vreder oprukken naar het Apeldoornschekanaal. Pantsertrein Nr. 3 moest over Winterswijk, Ruurlo naar Zutphen rijden. 211 Snelle Groep Noord Snelle Groep Midden Op schetskaart Nr. 8 van het boek: „De krijgsverrichtingen ten O. van de IJssel en in de IJssel- linie" is de scheidingslijn niet juist weergegeven. Eveneens is in dat boek onjuist vermeld, dat snelle groep noord bestond uit de S.S. Standarte Adolf Hitler (min III). Daar I als korpsreserve was ingedeeld, moest dit zijn: versterkt S.S. Standarte Adolf Hitler (min I en III), terwijl bovendien I/I.R. 238 was ingedeeld. Ook overigens komen in het hiernavolgende afwijkingen voor van het in bovengenoemd boek mede gedeelde, die echter het algemene beeld niet raken.

NIMH | 1957 | | pagina 231