Otterlo - Wolfheze weder bij de Groep zou aansluiten en met de Groep Nijmegen (van XXVI L.K.) over Eist. Indien de toestand een planmatige aanval op de Grebbelinie zou eisen, moest deze onmiddellijk worden ingeleid. Omvatting van de Grebbeberg door het aan zetten van onderdelen op de Neder Rijn door middel van Floszsacken en boten moest onder het oog worden gezien. Pantsertrein Nr. 7; troepentransporttrein 7a met I/I.R. 374, versterkt met een sectie infanteriegeschut, een sectie pag. twee groepen pioniers, drie drijfzakken en brugmaterieeltroepentransporttrein 7b met 10/I.R. 374, op gelijke wijze versterkt; radiotroep van Vbd. A. 207. Deze groep moest van Emmerich rijden over Zevenaar, Westervoort, Arnhem, station Ede, station Klomp en door de Grebbelinie, het spoorwegkruispunt ten Z. van Scherpenzeel 2) nemen en in deze omgeving een bruggenhoofd vóór de Greb belinie vast houden tot de aankomst van volgende delen van de divisie. Als eerste doel moest de pantsertrein, op zichtafstand gevolgd door de troepentransport treinen 7a en b rijden naar Westervoort en de IJsselbrug nemen, in samenwerking met de S.S. Groep. 10/I.R. 374 (trein 7b) moest met een groep station Zevenaar bezetten, met een sectie fort Westervoort en de IJsselbrug en met het gros het station Arnhem. Indien niet door de Grebbelinie kon worden gestoten, moest trein 7a te Ede worden ontladen en deze plaats worden bezet, terwijl de pantsertrein in de richting Utrecht moest verkennen. Bij vernieling van de spoorbrug te Westervoort zou de Groep pantsertrein onder bevel treden van de S.S. Groep. Teneinde de bruggen bij Westervoort onbeschadigd in handen te krijgen, zou te 1.00 een overvalpatrouille, in Nederlandse uniform gestoken, over de grens worden gezonden ten N. van Elten, te zamen met een dergelijke patrouille, be stemd voor de brug bij Zutphen. Dit eskadron moest de linkerflank der divisie beveiligen en verband opnemen met XXVI L.K. Hiertoe moest het eskadron over Tolkamer en Lobith naar Pannerden rijden en na verkenning van de overgangsmogelijkheden en de toestand bij de vijand, ten N.W. van Pannerden over het Pannerdensch kanaal gaan en, zonder rekening te houden met eventueel in het fort Pannerden stand houdende vijand, over Ange- ren op Eist stoten. De groep Nijmegen (van XXVI L.K.) zou de oeverwisseling door een stoot van Nijmegen uit naar het fort Pannerden ondersteunen. 218 Groep Pantsertrein Versterkt eskadron wielrijders 207 In het aanvalsbevel heette deze Gruppe Zugspitze. 2) Kruispunt spoorwegen Utrecht - Arnhem en Amersfoort - Kesteren.

NIMH | 1957 | | pagina 238