De opmars op 11 mei C.-XXVI L.K. ontving 10 Mei in de vooravond het bevel van C.-18e Leger van 18.15 (16.35 Ned. tijd), dat als bijlage C. I hierachter is opgenomen. Hij gaf een legerkorpsbevel voor de voortzetting van de aanval op 11 Mei uit, waarin o.m. het volgende werd bevolen; Voorts bleek uit dat bevel, dat de S.S. V. Div. onder bevel van C.-XXVI L.K. was gesteld en dat het plan was, deze in de middag van 11 Mei achter 9 Pantserdiv. aan te trekken. In de morgen van 11 Mei bleek bij 254 Div., dat de Peel-Raamstelling was verlaten. De Aufkl. Abt. bereikte de Zuid-Willemsvaart tussen 's-Hertogenbosch en Vechel, vond een gedeelte onbezet en verkende naar St. Michielsgestel. Zij kwam in de rug van Nederlandse troepen bij Dungen en had west van St. Michielsgestel een treffen met Franse pantserwagens. Het gros van de divisie bleef ver achter. 256 Div. bereikte op 11 Mei de Zuid-Willemsvaart en wist de Nederlandse weerstand op drie plaatsen te doorbreken. De divisie bereikte St. Oedenrode en vormde een bruggenhoofd. 9e Pantserdivisie had vertraging bij de afmars, bij de overschrijding van de Maas en bij het oprukken door 254 en 256 Div. heen, waardoor grote opstoppingen ontstonden. Dientengevolge en door talrijke vernielingen ten westen van de Peel-Raamstel ling, die ook de infanterie-divisiën oponthoud gaven, kon de divisie op 11 Mei de Zuid-Willemsvaart niet meer overschrijden, behoudens verkenningsafdelingen, waarvan er een bij Moergestel in contact kwam met Fransen. S.S. V. Div. ontving te middernacht van 10/11 Mei bevel, op 11 Mei te 12.20 de bruggen bij Mook en Gennep te overschrijden en, achter 9 Pantserdiv. volgende, zo snel mogelijk op te rukken naar het gebied om Tilburg, dat naar verwachting op zijn laatst te 18.20 kon worden bereikt. Zij moest er op rekenen, nog verder westelijk te moeten oprukken. De Gruppe Grave was ontbonden, daar haar inzet aan het Maas-Waalkanaal geen zin meer had. De Aufkl. Abt. keerde bij S.S. V. Div. terug. 235 (Zie schets/kaart Nr. 3) 9 Pantserdiv. moet in twee colonnes oprukken, op 11 Mei 0.20 de bruggen bij Mook en Gennep overschrijden en, voorwaarts gaande ter weerszijden van Mill, zich in het bezit stellen van de over gangen over de Zuid-Willemsvaart, Z.O. van 's-Hertogenbosch. Daarna moet de divisie onmiddellijk voorwaarts gaan over Tilburg en Breda en zich in het bezit stellen van het gebied om Roosendaal. Zij moet de verbinding tot stand brengen met de bij Moerdijk gelande delen van de vliegerdivisie Student en beveiligen tegen Antwerpen. 254 Div. moet op 11 Mei, achter 9 Pantserdiv. volgend, het rayon 's-Hertogenbosch - Heivoort - Schijndel bereiken; 256 Div. moet, eveneens achter 9 Pantserdiv. volgend, op 11 Mei het gebied Boxtel - Oudenhoven - St. Oedenrode bereiken.

NIMH | 1957 | | pagina 255