268 11. Zoodra het bevel voor den terugtocht door mij aan C.-III L.K. zal zijn gegeven, treedt C-. Peeldivisie op mijn last wederom op als T.B.N.Br, en krijgt hij het bevel over alle troepen in het tegenwoordige gebied van III L.K., welke niet zijn teruggenomen. Ik verzoek U, de ter zake noodige inlichtingen reeds thans aan dezen commandant te doen toe komen. Hierbij ware er met nadruk op te wijzen, dat: a. de achterblijvende troepen van de Peel-Raamstelling deze tot eiken prijs moeten verdedigen en zich zoo noodig zullen moeten opofferen om den terugtocht van het gros van III L.K. te ver zekeren; b. deze beginselen ook gelden ten aanzien van de aan de Maas opgestelde bataljons. Nadat organiek III L.K. uit Noord-Brabant is teruggenomen, treedt de T.B.N.Br. onder mijn rechtstreeks bevel. 12. Op mijn nader bevel, doch eerst na het intreden van den oorlogstoestand gaat het gezagsgebied van C.-Oostfront Vesting Holland over in het operatiegebied van den C.V. Ik heb den C.Vg.H. op gedragen zich van dit oogenblik af te onthouden van de uitoefening van het militair gezag in dat deel van zijn gezagsgebied. 13. De bruggen over de Maas en de Waal worden alle door mijn zorg ter vernieling voorbe reid. Versleping van pontonbruggen mag alleen op mijn last geschieden. 14. Het is mijn uitdrukkelijke wenschdat deze aanwijzingen slechts ter kennis zullen komen van U, van Uwen Chef en Sous Chef van Uwen Staf, van het Hoofd der Sectie Operatiën van Uw Staf en hoog stens drie andere officieren van C.-III L.K.., van den Chef van den Staf III L.K., van het Hoofd der Sectie I van dezen Staf en twee officieren van dien officier, van C-Peeldivisie en den Chef van den Staf van deze divisie. Geen der onder commandanten mag van een en ander kennis dragen vóór het oogenblik, waarop de vijand inderdaad de grens overschrijdt. 15. Door deze aanwijzingen komen die, uitgegeven dd. 17 October 1939, Afd. Landmacht, Sectie lb, Nr. 12B te vervallen. De Generaal, Opperbevelhebber van Land- en Zeemacht w. g. H. G. Winkelman, AAN: C.V. exn. Nr. 8 t/m 11 ter uitvoering. D.E.V. ex. Nr. 12 T A XT n i ter inlichting. C.Lvd. ex. Nr. 13

NIMH | 1957 | | pagina 288