269 Bijlage IV telexbericht 0.1.z. a h k afd. landmacht sectie rom 1 b no. 6 b rom 1 ten aanzien van het versperren c.q. onbruikbaar maken van vliegvelden enz. bepaal ik het volgende. a. alle vliegvelden enz. gelegen buiten de gebieden van c.z., c.vg.h en c.stg.hd. met uitzondering van het vliegpark soesterberg, het vliegveld gilze-rijen en het vliegveld twenthe moeten door de zorg van c.v., t.b.z.l. of t.b.f. van een afdoende tijdelijke versperring worden voorzien volgens aan wijzingen gegeven of nog te geven door de af deeling luchtverdediging van mijn hoofdkwartier^ b. het vliegveld twenthe moet door de zorg van den c.v. blijvend onbruikbaar worden gemaakt. c. het noodlandingsterrein te soesterberg moet door de zorg van den c.v. van een afdoende tijde lijke versperring worden voorzien. d. het vliegveld schiphol moet door de zorg van c.lvd. aanmerkelijk worden verkleind. e. het vliegveld middenmeer moet door de zorg van c.lvd. van een afdoende tij delijke versperring worden voorzien. rom. 2 ten aanzien van de verdediging van vliegparken enz. bepaal ik, in afwachting van de te nemen maatregelen het navolgende a. c.-rom 1 l.k. stelt onder de bevelen van c.lvd. een bat. infanterie versterkt met een pel paw. ter verdediging van het vliegpark waalhaven. b. c.-rom. 1 l.k. stelt onder de bevelen van c.lvd. een bat. infanterie versterkt met een -} esc. paw., dit laatste ter beschikking te stellen door den c.v., ter verdediging van het vliegveld ypenburg. c. c.vg.h. stelt onder de bevelen van c.lvd. een bat. infanterie versterkt met een 1 esc. paw., dit laatste ter beschikking te stellen door den c.v., ter verdediging van het vliegveld schiphol. d. c.-rom 1 l.k. stelt onder de bevelen van c.lvd. 2 compn. infanterie ter verdediging van het vlieg veld valkenburg. e. c.-rom. 1 l.k. stelt onder de bevelen van c.lvd. 1 comp. infanterie ter versterking en verdediging van het vliegveld ruigenhoek. f. c.v. wordt verzocht de verdediging van het vliegpark soesterberg te versterken tot een bat. in fanterie. g. c.stg.hd. neemt afdoende maatregelen voor de verdediging van het vliegveld tessel, de kooi en wieringermeer. h. c.z. als boven van het vliegveld vlissingen, de bewakingstroepen treden onder bevel van den c. van het vliegveld. 1. c.lvd. behoudt het bevel over de le, 2e en 3e comp. bew. troepen, ter versterking van de verdedi ging van de vliegvelden gilze-rijen, haamstede en bergen. rom. 3 a. de maatregelen bedoeld onder rom. 1 moeten ten spoedigste worden uitgevoerd en op zondag 21 april te 19.00 beëindigd zijn. op dit uur verwacht ik bericht. b. de maatregelen bedoeld onder rom. 2 moeten onverwijld worden uitgevoerd en heden 20 april te 19.00 beëindigd zijn. op dit uur verwacht ik bericht. Aan o.a. c.vg.h. c.-rom 1 l.k. o.l.z.20-4-'40 10.45

NIMH | 1957 | | pagina 289